حالت شب

چکیده این آموزش

در قسمت اول آموزش پرش فکری و راههای بهبود آن به مباحثی همچون: پرش فکری چیست؟، پرش فکری ناشناخته در مواقع عادی، چرا پرش فکری داریم؟، پرش فکری در چه جنبه‌های اتفاق می‌افتد؟،  دلیل اصلی پرش فکری در مسیر موفقیت، رو با هم بررسی می کنیم با ما همراه باشید:

Jumping Thoughts and Ways to Improve It 06 - پرش فکر و راههای بهبود آن۱

پرش فکر چیست؟

پرش فکر یکی از مسئله های حال حاضر زندگی ماست در زندگی همواره ما ساعت‌های رو در بیداری و ساعت‌های رو در خواب سپری می‌کنیم و در مدت زمان که بیدار هستیم ما در حال تفکر هستیم، اما در این بین یه وقت‌های فکر ما به سمتی میره که باعث میشه یک حالتی در ما شکل بگیره که باعث بشه دچار استرس و ترس بشیم این حال رو بهش پرش فکری میگیم در مورد پرش فکر این نکته رو بهتون بگم که پرش های فکری در اکثر موارد باعث میشه که یک فرد حس منفی رو پیدا کنه و حالتی رو پیدا کنه که استرس و اضطراب به همراه داره.

توضیحات استاد رضایی در مورد آموزش پرش فکر و راههای بهبود آن قسمت اول رو میتونید از طریق پلیر زیر بشنوید و لذت ببرید:

Jumping Thoughts and Ways to Improve It 01 - پرش فکر و راههای بهبود آن۱

پرش فکری ناشناخته در مواقع عادی:

برای درک بهتر این مورد بذارین یک مثال رو براتون باز کنم پرش فکری که مد نظرمون هست در این آموزش رو خیلی زیاد میشه در مادرها دیدین که وقتی یکی از فرزندانشون در مسافرت هستن یکسری افکار منفی سراغ اونا میاد که باعث میشه حس نگرانی پیدا کنن و به فرزندشون زنگ بزنن،

پس در واقع پرش فکری میشه حالتی از فکره که تمرکزمون رو از دست میدیم و حالتمون از حالت عادی خارج میشه و به سمت حال منفی گرایش پیدا می‌کند.

Jumping Thoughts and Ways to Improve It 02 - پرش فکر و راههای بهبود آن۱

چرا پرش فکر داریم؟

ما همواره در مدت زمان بیداریمون پالس‌های فکری داریم و در حال فکر کردنیم اما وقتی در زندگی گذشته ورودی‌ها و خوراک‌های نامناسبی رو داشته باشیم پرش‌های فکری نامناسب و منفی رو خواهیم داشت در آموزش خوراک ذهن در این مورد توضیح دادم که میتونید توضیحات بیشتر رو در قسمت آموزش رایگان سایت آکادمی مجازی باور مثبت دنبال کنید.

خوراک ذهن
دریافت آموزش

اما برای درک بهتر این موضوع بذارین بازهم از یک مثال کمک بگیرم یه مادر در زندگیش دیده که یک فرد در یک سانحه رانندگی آسیب دیده و این مورد رو در گذشته به یاد داره و در مواقعی که شاید یکی از عزیزانش در حال رانندگی باشه،

Jumping Thoughts and Ways to Improve It 03 - پرش فکر و راههای بهبود آن۱

این پرش فکری شاید براش به وجود باید و اون سانحه رو به یاد بیاره و باعث بشه پرش فکری نامناسبی رو داشته باشه و این در حالیه که هر لحظه از زندگی این امکان وجود داره که ما زندگیمون به پایان برسه و این در حالتیه که فقط به دیدن اون موضوع در گذشته در شرایطی دچار این پرش فکری می‌شود.

در مثال بالا خیلی راحت‌تر میشه درک کرد که یک نفر چرا دچار پرش فکری میشه پس ما بر اساس گذشته زندگیمون و ورودی‌های که داشتیم در گذشته دچار پرش فکری میشیم که در مورد پرورش افکار یک آموزش در قسمت آموزش‌های رایگان داریم که میتونید برای ادامه به آموزش چگونه فکرمونو پرورش بدیم مراجعه کنید.

چگونه فکرمونو پرورش بدیم؟
دریافت آموزش

Jumping Thoughts and Ways to Improve It 05 - پرش فکر و راههای بهبود آن۱

پرش فکر در چه جنبه‌های اتفاق می‌افتد؟

پرش فکری در تمام جنیه های زندگی میتونه اتفاق بیفته مثال‌ها و مواردی که در بالا گفتم به این خاطر بود که خیلی راحت‌تر بشه این موارد رو درک کنیم اما ما در زندگی مسیری که میخوایم داخلش موفقشیم امکان اینکه هر لحظه پرش فکری داشته باشیم وجود داره.

و همین پرش‌های فکری باعث میشه که حس بدی رو در اون لحظه تجریه کنیم مثل من میخوایم در یک مسیر موفقشم اما چون الگوبرداری درستی نداشتم و چون همیشه تعداد افراد موفق کم می‌باشد در یک حیطه مشخص مثال‌ها منفی زیادی رو خواهیم داشت.

و گاهی اوقات پرش ای فکری میتونه به ما این پیام رو بده که آگه در این مورد شکست خوردی چی؟ اگر این اتفاق افتاد چی؟ همین موارد باعث میشه تمرکز رو از روی اون مسیر برداریم و روی مواردی بذاریم که در زندگی دوست نداریم تجربه کنیم.

Jumping Thoughts and Ways to Improve It 04 - پرش فکر و راههای بهبود آن۱

دلیل اصلی پرش فکری در مسیر موفقیت:

یکی از دلایل اصلی که میتونم برای به وجود اومدن پرش فکری بگم در مسیر موفقیت اینه که اگر شما در هر حیطه‌ای که در حال فعالیت هستین علاقه‌ای نداشته باشید نمیتونین تمرکز رو روی اون حیطه بذارین و همین نداشتن تمرکز فکری باعث میشه که ما پرش فکری داشته باشیم،

به همین دلیله که میگم در حیطه‌ای که کنین که به اون حیطه علاقه و عشق دارین چون وقتی در هر کاری علاقه و عشق وجود داشته باشه تمرکز رو همیشه در کنار خودش خواهد داشت و همین داشتن تمرکز باعث میشه علاوه بر نداشتن پرش فکری همواره ایده و خلاقیت داشته باشیم.

Jumping Thoughts and Ways to Improve It 07 - پرش فکر و راههای بهبود آن۱

جمع بندی آموزش و کلام پایانی:

در قسمت اول آموزش پرش فکری و راههای بهبود آن به مباحثی همچون: پرش فکری چیست؟، پرش فکری ناشناخته در مواقع عادی، چرا پرش فکری داریم؟، پرش فکری در چه جنبه‌های اتفاق می‌افتد؟، دلیل اصلی پرش فکری در مسیر موفقیت، رو با هم بررسی کردیم، در قسمت دوم این آموزش به ادامه و راهکارها و نکات بهبود پرش فکر صحبت خواهیم کرد.

پس همیشه بایستی سعی کنیم به سمتی خودمون رو هدایت کنیم تا بتونیم از مسیر زندگیمون لذت ببریم و بتونیم هر لحظه متمرکزتر و با لذت بیشتری مسیرمون رو ادامه بدیم.

دوستتون داریم

درپناه حق

یا حق.

جدیدترین آموزش های رایگان بروزرسانی شده…

۲ پاسخ
 1. ?s=60&d=mm&r=g - پرش فکر و راههای بهبود آن۱
  باران گفته:

  سلام-خداقوت
  این بار بحث متفاوتی رو مطرح کردین که خیلی حائز اهمیته و برای من جالبه
  پرش فکری مسئله ای هست که شاید خیلی از انسانها درگیرش باشن به دلیل اینکه زندگی امروزی ما آدمها به خاطر تنوع گرایی و صنعتی شدن باعث شده ذهن ما از جنبه های زیادی به مسائل مختلف فکر کنه و مدام درگیر و مشغول فکر کردن به چیزهای زیادی باشیم
  پرش فکری میتونه دلایل خیلی زیادی داشته باشه که شما به چند نمونه اشاره کردین اما علاوه بر اونها ممکنه بخشی از این دلایل جسمی باشه مثل کم خوابی و خستگی یا مثل نگرانی و دلواپسی،اضطراب و ترس یا حتی افکار منفی ، تغذیه نامناسب یا مشکلات جسمی که همهء اینها تاثیر منفی روی ذهن و افکار ما میزارن و هزاران دلیل دیگه که باعث پرش فکری میشن

  پاسخ
 2. 22e15b461bc0e79b28637a364b14c79a?s=60&d=mm&r=g - پرش فکر و راههای بهبود آن۱
  سحر جباری گفته:

  سلام
  نکات ارزشمندی رو عنوان کردین، سپاسگزارم.
  ایده ی خوبی بود، آموزشهایی که تایمش کمتر باشه تکرارش راحتره…

  پیروز و سربلند باشید.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.