چکیده این آموزش

در آموزش اعتماد به نفس به مباحث زیر میپردازیم:

 • تاثیر اعتماد به نفس در زندگی شما
 • اشتباه رایج در مورد اعتماد به نفس
 • معنای اعتماد به نفس
 • شروع آسان بالابردن اعتماد به نفس
 • چگونه رفتارامونو تغییر بدیم؟
 • تقسیم بندی انواع اعتماد به نفس
self confidence 05 - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس رو میشه یک شرایط روحی دونست که انسان بخاطر تجربه های گذشته و شناختی که به توانایی ها و استعداد هایش داره خودش رو در انجام کار هاش موفق میدونه چرا؟

چون وقتی که ما بدونیم و درک کنیم که گذشته درس های مفیدی برای ما داشته و بتونیم به شناختی از خودمون و دنیای اطرافمون برسیم اونوقت دارای روحیه قوی تری برای انجام کارها هستیم،

یا ما اعتماد به نفس انجام اون کار رو خواهیم داشت اگر بخوایم برای اعتماد به نفس یک فرمول در نظر بگیریم اون رو میشه در سه قسمت تقسیم کرد و اون رو مثلث اعتماد به نفس دونست:

۱. باور
۲. رفتار
۳. احساس

توضیحات استاد رضایی در مورد آموزش اعتماد به نفس رو میتونید از طریق پلیر زیر بشنوید و لذت ببرید:

در حال بارگذاری...

self confidence 01 - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.

اشتباه رایج در مورد اعتماد به نفس

یکی از عواملی که شاید در مطالب و آموزش های که میخونم و در آموزش ها بهش برخورد میکنم اون موضع اینه اعتمادبه نفس که در مواردی هم میبینم 

اون با عزت نفس اشتباه میگیرند و تعریف عزت نفس رو برای اعتمادبه نفس به کار میبرن که این دوتا با هم کاملا متفاوت هستند .

وقتی به این تعریف نگاه میکنیم میبینیم که قدرت تفکیکی از این که به اعتمادبه نفس اشاره داره یا عزت نفس نداریم،

در مورد عزت نفس ما یک محصول فوق العاده عالی آماده کردیم که برروی سایت قرار گرفته و در حدود ۱۹ساعت و باید بدونیم که اعتمادبه نفس در زیر چتر عزت نفس قرار داره اما در این مبحث ما به بحثه اعتماد به نفس می پردازیم.

معنای اعتماد به نفس

خیلی از دوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش اما معنی اعتمادبه نفس یعنی  باور و اعتقادیه که فرد به خودش داره خودتو چطور میبینی؟ اگه خودتو قوی میبینی پس قوی هستی،

اگه خودتو ضعیف میبینی پس ضعیف هستی اگه خودتو توی ریاضی قوی میبینی پس تو توی ریاضی قوی هستی اگه توی زبان خودتو ضعیف میدونی پس تو توی زبان ضعیف عمل میکنی،

در واقع هر دیدگاهی که نسبت به خودت داری اعتمادبه نفس تورو داره بیان میکنه اگه فکر میکنی دیگران دوستت دارن پس دیگران دوستت دارن و اگه فکر میکنی بقیه ازت متنفرن بقیه ازت تنفر دارن.

اگه باور داری به تواناییات به خلق یک بیزنس بزرگ به برگزاری یک کنفرانس مهم پس تو میتونی و این مسئله برعکسشم صادقه یعنی اگه این باور رو داری که شخص بی ارزشی هستی پس بی ارزش هستی و دیگران تورو بی ارزش میدونن.

پس هر باوری به خودت داری به قدرت هات و به توانایی هات به خدایی که قبول داری تورو موفق میکنه و این باور هارو باید بسازی،

در آکادمی مجازی باور مثبت روش ساخت این باورها رو در محصول عزت نفس کامل در ۱۹ ساعت کل مباحث عزت نفس و اعتمادبه نفس رو به صورت مجزا بررسی کردیم.

برای دیدن و تهیه محصول عزت نفس کلیک نمایید…

self confidence 02 - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.

اینکه چقد از خودت رضایت داری و از خودت خوشنود و خوشحالی و اینکه چقد خودتو میشناسی همونقدر تورو تعریف و اعتماد به نفستو مشخص میکنه همونقدر که از خودت راضی هستی و خودتو میشناسی همونقدر اعتمادبه نفس تورو میبره بالا ،

چقد به نقاط ضعفت آگاهی ؟ همه ی ما نقاط ضعف و قوت زیادی داریم خیلی از آدما وجود دارن که تعدادشونم خیلی زیاده که نمیتونن نقاط ضعفشونو بگن،

ما در آموزش خودتو بشناس و خودسازی یا تزکیه به طور کامل به این مسئله پرداختیم و با حل مسئله هست که ما به اعتماد به نفس بیشتری دست خواهیم یافت،

به شما پیشنهاد میکنیم این دوتا آموزش خودتو بشناس و خودسازی یا تزکیه  رو دنبال کنین برای درک بهتر و بیشتر اعتماد به نفس این مطالب رو پیگیری کنین.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
خودتو بشناس!

برای مثال :اعتماد به نفس یعنی یک نفر به توان و توانمندی های خودش باور داشته باشه.

 

self confidence 03 - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.

شروع آسان بالابردن اعتماد به نفس

در واقع اگه ما بخوایم یک نقطه شروع برای اعتماد به نفس در نظر بگیریم اون نقطه باور های مثبت داشتن نسبت به خود و زندگی است.

اما این سه مورد مثل یک مثلث هستند که هر ضلع اون روی ضلع های دیگه تاثیر میذاره و در واقع هر طرز فکر و باور مثبت به دنبال خود یک رفتار ثبت به همراه دارد و وقتی این رفتار شکل بگیرید احساس مثبتی در شخص ایجاد می شود.

و در نهایت روی رفتار خودشو ظاهر میکنه و شما میبینین که دارین تغییر میکنین و احساس و رفتارتون در جهت مسیرتون قرار میگیره

و با حس خوب و مهربونی و محبت و پر قدرت به ادامه راهتون میپردازین.برای اینکه اعتمادبه نفس خودتون رو بالا ببرین به تمرین زیر دقت کنید و اونو انجام بدین

تمرین)بیاین ده دقیقه در مورد توانایی ها و کارهایی که میتونین انجام بدین رو بنویسین

شاید بگین هیچی نتونین بنویسین و اتفاقی که میوفته و در سمینارهایی که برگزار کردیم به دوستانی که حضور داشتن گفتیم پنج دقیقه در مورد توانایی هات همین الان بنویس و توضیح بده و اتفاقی که میوفتاد در اکثر موارد این بود که طرف مارو نگاه میکرد و هیچ حرفی برا گفتن نداشت.

ولی وقتی ما باور و دیدگاهشو نسبت به خودش عوض کردیم و توضیحات بیشتری دادیم شروع کرد به نوشتن و اون توضیحات اینه که:

واقعا تو مشقاتو خوبتر از بقیه نمینوشتی دست خطت بهتر نبود واقعا توی هیچ درسی شما اون درس رو بهتر از بقیه یاد نمیگرفتین؟ توی ورزش؟ توی موسیقی؟ توی هنر ؟

واقعا نمیتونی یه بچه رو ساکت کنی یا یک املتی چیزی درست کنی؟ اینا توانایی هستش اینا همش توانایی محسوب میشه

اعتماد به نفس توانایی مواجهه با چالش های سخت زندگیه چقد میتونی با مسائل و روزای سخت زندگی کنار بیای همه ی ما روزای خوب و سخت توی زندگیمون داریم.

self confidence 04 - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.

چگونه رفتارامونو تغییر بدیم؟

احساس خوب باعث تقویت باور ها و باور ها هم باعث تغییر رفتار ها می شوند پس بر اساس گفته های که تا الان گفتیم اعتمادبه نفس واقعی در درون شما تولید می شود .

اعتمادبه نفس واقعی زاییده تعهد شما نسبت به خودتان است و این تعهد باعث می شود که هر کاری که لازم است رو انجام بدیم تا به خواسته ای که داریم برسیم.

در واقع میشه گفت که اعتماد به نفس یک باور نسبت به روحی که در درون انسان وجود داره به عنوان یک انسان است.

اعتماد به نفس نترسیدن نیست بلکه بدانیم با وجود ترس های که هست با ایمان درست به عمل و اقدام بزنیم و بدانیم که در اون مورد موفق خواهیم شد.

اما در مورد شجاعت و ترس ما دو آموزش کامل در بخش دانلود رایگان برای شما عزیزان قرار دادیم شما میتونین برای اطلاعات بیشتر به صفحه آموزش های رایگان سایت اکادمی مجازی باور مثبت مراجعه نمایید.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
شجاعت در پیمودن مسیر موفقیت

حالا اگه درک کنیم اعتمادبه نفس چیه و چطور میشه اونو به کار برد برای اینکه بتونیم اونو به کار ببریم بایستی راه های افزایش و قدرتمند کردنشو رو بدونیم که توی این قسمت به راههای افزایش اعتماد به نفس میپردازیم.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها

اینکه ما در برخورد با مشکلات و سختی ها چه برخورد و رفتاری از خودمون نشون میدیم تمایز مارو نشون میده.خیلی تفاوت هست بین انسان های با اعتماد ه نفس و انسان های بی اعتماد به نفس آدمایی کمی میتونن از شرایط سخت زندگی سالم بیرون بیان .

self confidence 06 - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.

تقسیم بندی انواع اعتماد به نفس:

اعتماد به نفس به سه دسته تقسیم میشه عاطفی، معنوی، رفتاری البته اینم عنوان کنیم که اعتمادبه نفس این نیست که ما اعتماد به نفسمونو بالا ببریم و همیشه اون بالا بمونه نه ،اینطوری نیست

بلکه بعضی وقتا اتفاقاتی میوفته و باعث میشه که اعتمادبه نفس ما تضعیف یا گاها از بین بره در اون مورد خاص و این بدان معناست که ما باید همیشه روی خودمون کار کنیم

و تمریناتمونو انجام بدیم تا حالت پایدار رو در خودمون ایجاد کنیم و همیشه با اعتماد به نفس در زندگی و کارامون ظاهر بشیم.

و ما در ادامه این سه دسته رو کامل برای شما عزیزان توضیح میدیم تا درک شما نسبت به این مطالب بهتر و با کیفیت تر بشه و شما بیشتر با این مباحث آشنا بشین تا بدونین که اعتماد به نفس میتونه گونه های متفاوتی داشته باشه.

۱)اعتماد به نفس رفتاری:

این نوع اعتماد به نفس رفتاری یعنی کارایی که ما بتونیم انجام بدیم چه کارهای خیلی کوچیک چه کارهای خیلی بزرگ کارهای آسون کارهای سخت یعنی توانایی عمل کردن،

یعنی ما میدونم که فیزیکمون خیلی قویه و معمولا اتفاقی که رخ میده اینه که ما فقط توی گروهی که در مورد فیزیک هست قوی عمل میکنیم و اعتماد به نفسمون بالاست ،

در باقی موارد مثلا در هنر اون اعتماد به نفس رو نداریم و در جمعی که همه هنرمندن نمیتونیم صحبت کنیم و اون اعتماد به نفس رو از خودمون بروز بدیم.

در واقع وقتی ما میاییم هدف گذاری میکنیم و در راستای خواسته هامون قدم بر میداریم اینو بهش میگن اعتماد به نفس رفتاری و به خواسته هامون جامه ی عمل بپوشونیم خودمون در جهت رسیدن به خواسته ها و اهدافمون قرار بدیم و به موفقیت برسیم.

self confidence 07 - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.

۲)اعتماد به نفس عاطفی:

اعتماد به نفس عاطفی یا احساسی یعنی بدونیم چه احساساتی داریم و احساسات خودمون رو درک کنیم و درین میان خیلیا هستن که متوجه این موضوع نمیشن که چه احساساتی دارن،

مثلا میدونن حالشون بده ولی نمیدونن چرا حالشون بده؟نمیدونن این احساسشون احساس غمه رنجه درده افسردگیه چیه درکش نمیکنن که چه نوع احساسی دارن ؟

در واقع اینکه ما بدونیم چه احساسی داریم و چطور میتونیم که ما چطور احساسمون رو خوب کنیم یا چطور ما احساسمون رو خوب نگه بداریم.

آکادمی مجازی باور مثبت دوتا آموزش حال خوب۱ و حال خوب۲ برای شما عزیزان آماده کرده و به طور کامل به این مبحث پرداخته،

ما درین قسمت ما چطور بتونیم با دیگران روابط خوب برقرار کنیم بدونیم طرفمون حالش خوبه یا بده و باهاش نسبت به حال و هواش باهاش ارتباط برقرار کنیم،

در مورد خودمونم همین قضیه برقرار باشه مثلا وقتی ناراحت و عصبانی هستیم برخورد خوبی رو نسبت به خودمون اراپه بدیم و خودمونو کنترل کنیم و خودمونو محکوم نکنیم و با خودمون در صلح و آشتی باشیم .

self confidence 08 - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.

۳)اعتماد به نفس معنوی:

و اما بهترین و مهمترین نوع اعتماد به نفس معنوی هستش اینکه ما خدارو در زندگیمون حس کنیم و قبولش داشته باشیم و باهاش ارتباط برقرار کنیم و همواره ار این رابطه زیبا لذت ببریم و سپاسگزار خداوند باشیم.

بخاطر داشتن همچین خداوند بزرگ و بلند مرتبه ی داریم و اینکه باور کنیم که همه چی آخرش خوب میشه و بر وفق مراد ما خواهد شد.

باور به اینکه جهان هستی در مسیر بزرگ شدن و تکامل هستش و هر روز داره به سمت خوبی ها و لذت های بیشتر سوق پیدا میکنه و شرایط داره عالیتر میشه و این باور که من بخاطر انجام رسالتی درین جهان هستی وجود دارم،

اینکه خداوند و فرشتگان همواره منو حمایت و حفاظت میکنن و همه چی تحت کنترل خداونده و اگه خداوند ناخدای کشتی ماست نگران دریا نباشیم.

self confidence 09 - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.

تنها راز اعتماد به نفس

این راز خیلی مهمه و ما همیشه باید در نظرمون باشه و بیاد داشته باشیمش و اون اینه که اعتماد به نفس رو به نتیجه ربط ندیم.

چون در صورتی که اون کار نتیجه نده ما اعتماد به نفسمونو از دست میدیم و احساسمون بد میشه و همچنین فارغ از هر نتیجه ی ما باورهای درست و صحیح رو برای داشتن اعتماد به نفس بالا برای خودمون همواره بدست بیاریم و بسازیم.

و اینو یادمون باشه که یه کاری رو شروع میکنیم در ابتدا نتیجه ی خوبی رو شاید به دنبال نداشته باشه و نیازمند صبر و باور و ایمان و پشتکار داره که هر روز تلاش بیشتری کنیم تا به نتیجه ی دلخواهمون برسیم.

ما باید حرکت کنیم و همواره فعال باشیم و درین مسیر امکان اشتباه و شکست و اتفاقات پیش بینی نشده وجود داره و وقتی ما اعتماد به نفسمون رو به نتیجه گره بزنیم وقتی به نتیجه ی دلخواهمون نرسیم انگیزه و انرژیمونو از دست خواهیم داد ،

و دیگه درون مسیر تلاشی نمیکنیم و دست از کار میکشیم پس دوست قدرتمند من با تلاش و انگیزه و با ایمان در دل ترسهات قدم بردار و به ترسهات حمله ور شو و بدون، شکستشون میدی.

self confidence 10 - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.

تفاوت بین غرور و تکبر و اعتماد به نفس:

غرور و تکبر با اعتماد به نفس معنی کاملا مجزا دارن و اکثر مردم غرور رو با اعتماد به نفس یکی میدونن در صورتی که غرور یعنی خودتو در تو میخوای ثابت کنی که از بقیه بهتری،

غرور یعنی اینکه من خودمو قبول دارم و بقیه ی وجود نداره که بخوام قبول داشته باشم یا نداشته باشم،

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
تفاوت تکبر و غرور

در صورتی که اعتماد به نفس یعنی اینکه من خودمو دوست دارم و در عین حال به بقیه هم احترام میزارم و این دیدگاه رو دارم که من بنده بینظیر خداوند هستم و دیگران هم بندگان بینظیر خداوند هستن.

تفاوت بین پر رویی و اعتماد به نفس:

پر رویی با اعتماد به نفس فرق داره چون فردی که پر رو هست در واقع داره نشون میده که از درون تهی هستش و چیزی برای عرضه نداره و با تحقیر کردن دیگران و پر رو بازی میخواد ضعف ها و نواقص خودشو کمرنگ جلوه بده،

در صورتی که فردی که اعتماد به نفس داره شخصیت متواضعانه و خاضعانه ی داره و دنبال عیوب و فخر فروشی به دیگران نیست و دنبال تحقیر کردن دیگران نیست.

در واقع نیازی نداره خودشو به کسی ثابت کنه نیازی نداره قدرت های خودشو به رخ کسی بیاره و خودنمایی کنه.و به توانایی های و ارزشمند بودن خودشون اذعان دارن و به همین خاطر نیازی ننداره که خودشو به کسی اثبات کنه.

self confidence 11 - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.

راههای شگفت انگیز تقویت اعتماد به نفس:

برای اینکه ما نیروی اعتما به خودمونو بالا ببریم و نفسمونو بزرگ کنیم و بهش پر و بال بدیم و پر قدرت در زندگیمون ظاهر بشه به شش ابزار تاثیر گذار و شگفت انگیز درین مطلب اشاره میکنیم.

به توضیح کامل هر یک ازین نکات میپردازیم و شما هم این نکات رو بارها و بارها با خودتون تمرین و تکرار کنین و در ذهنتون بهش فکر کنین تا نتایج شما پر رنگ تر بشه.

۱)پذیرش گذشته زندگی خود:

یکی از مواردی که تاثیر زیادی روی احساس درونی ما در زندگی داره گذشته ی ما انسانهاست.

در اولین مرحله از این قسمت که در قسمت های مختلفی در مورد پذیرش گذشته زندگی خود در آموزش های قبلی صحبت کردیم اما درینجا  توضیحات کابردی که از اهمیت زیادی برخورد دارن اراپه میدیم.

پذیرفتن گذشته به این صورت که ما نمیتونیم گذشته زندگی خودمونو تغییر بدیم ما نمیتونیم تاثیری رو گذشته خودمون و انسان ها داشته باشیم چون این مورد از اختیار ما خارج شده است اما ما میتونیم از گذشته استفاده کنیم .

خیلی از مواقع که به گذشته فکر میکنیم احساس ضعیف بودن و احساس گناه داشتن به ما دست میده و اینجا دقیقا نقطه ایه که اعتماد به نفس در مورد خود شخص نابود میشه ،

من نمیگم گذشته رو بیخیال فقط میگم اون مواردی رو به یه مورد خوب تبدیل کنیم

برای مثال درس ها و تجربیاتی که اون مورد در گذشته برای ما به وحود آورده رو بنویسیمو سعی کنیم در ادامه مسیر اون رو استفاده کنیم و بدونیم و درک کنیم که فقط ما نیستیم که اشتباه کردیم تموم انسان ها در جاهایی از زندگیشون اشتباهاتی داشتن.

پس باید این احساس بد نسبت به گذشته خودت اعتماد به نفس رو در درونت نابود نکنی بلکه یاد بگیر با حس خوبی نسبت به گذشته و یادگیری درس های ارزشمند گذشته زندگیت این احساس رو تقویت کنی .

انیشتین در مورد اشتباهات گذشته دیدگاه قشنگی داره و درینجا خیلی به ما کمک میکنه انیشتین در مورد اشتباه کردن میگه کسی که هیچوقت اشتباه نمیکن،

هیچوقت هم چیز جدید یاد نمیگیره انیشتین میگه هرگز از اشتباه کردن نترسین، چون اشتباه، شکست نیست.اشتباهات شما را بهتر، زیرك تر و سریعتر مینمایند،

اگر شما از آنها درست استفاده کنید.قدرتی که منجر به اشتباه میشود را کشف کنید. اگر میخواهید به موفّقیّت برسید، از اشتباه کردن نهراسید.

و ما توجه به اصولی که در آموزش های قبلی در برای شما عزیزان مهیا کردیم شروع به نوشتن کنیم و تموم اتفاقات خوب گذشته رو بنویسیم

و در اونا تفکر کنیم که چه دستاوردهایی بدست آوردیم نوشتن این موفقیت ها و دستاوردها به ما سوخت بیشتری میرسونه برای ادامه ی مسیر.

self confidence 12 - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.

۲)چگونه آیندمونو بسازیم؟

آینده هر انسانی هنور آفریده نشده و آینده هر انسانی چیزی نیست جز باورها و اندیشه های شما و کوشش شما برای آفریدن آن، بایستی بدانیم که یک درون قدرتمند در انسان میتونه یک آینده قدرتمند رو خلق کنه

در بالا گفتم گذشته رو نمیشه از بین برد اما ما از الان با تمرکز کردن روی مواردی که توان انجام و ساختن اونو رو داریم میتونیم به ساختن آینده ای جدید به خودمون کمک کنیم

پس بدونیم آینده زندگی ما جز همین احساسی که داریم نیست پس با اعتماد به نفس قوی تری حرکت کنیم.

همه ی ما وقتی به دنیا میایم و بچه هستیم از اعتماد به نفس بالایی برخورداریم و خواسته هامونو راحت و صریح بیان میکنیم خیلی راحت به افراد نگاه میکنیم.

کودکان خیلی راحت بغل افراد میرین درخواست میکنن اینو میخوان اونو میخوان اما وقتی که بزرگ میشین با شرایطی که به وجود میاد و با اتفاقاتی که براشون رخ میده

کم کم اعتماد به نفسموشو از دست میدن محیط خیلی تاثیر داره از حرفای پدر مادر گرفته تا در مدرسه از برخورد و تحقیر های دوستان و معلم ها  همه ی اینها مقدمه ی برای کاهش تدریجی اعتماد به نفس ماست.

self confidence 13 - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.

۳)هدفمند باشید:

گفتگوی درونی که در طول روز در مورد خودتون و توانایی هاتون دارین تعیین کننده اعتماد به نفس شماست.

برای مثال اگر در درون خود را سرزنش میکنید و خودتونو تحقیر میکنید خب انتظار اعتماد به نفس بالایی از خودتون نباید داشته باشین،

چون با این واگویه ها و شکل دادن به احساسات نمیشه انتظار این رو داشت که درون قدرتمندی رو برای خودتون شکل بدین،

میشه برای خودتون یک سری از اهداف روزانه، هفتگی و ماهانه انتخاب کنین و در راستای اونا شروع به حرکت کنین و با اینکار هم درون رو کنترل میکنید هم بیرون،

و با رسیدن به هر کدوم از خواسته های که دارین خب احساس اعتماد به نفس بیشتری درونتون شکل میگیره پس همیشه مراقب گفتگو های درونیمون باشیم.

۴)تصمیم گیری کنید:

در مورد تصمیم گیری یک آموزش کاملا جامع داخل سایت قرار دادیم که برای داشتن اطلاعات بیشتر میتونین به آموزش تصمیم گیری برین اما در اینحا هم این موضوع رو کمی باز میکنم.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
افزایش قدرت تصمیم گیری

طی تحقیقاتی که انجام شده فرزندانی که در بچگی تشویق به تصمیم گیری شدن از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار بوده اند تا فرزندانی که این کار رو انجام نمیدن ،

تصمیم گیری باعث میشه که شما نسبت به قدرت خودتون قضاوت کنید که چه کاری رو انجام بدید و با انجام هر کار این قدرت ها شروع به تقویت و رشد میکنن،

پس یادمون باشه قضاوت درست خودش نتیجه تجربه است و تجربه هم نتیجه چندین قضاوت نادرست است.

پس در هر لحظه ای که میتونید تصمیم گیری رو انجام بدید حتی در موارد کوچیک که با انجام همین کار های ساده و ریز ما میتونیم این قدرت رو رشد بدیم و یاد بگیریم

در کوتاه ترین زمان ممکن تصمیم های درستی بگیریم و همین کار باعث میشه که شخص احساس کنه دارای اعتماد به نفس بالایی نسبت به خودش است

تصمیم گیری نیازمند مسئولیت پذیری است و اگر کسی از تصمیم گیری فرار میکنه پس مسئولیت پذیری رو نمیتونه قبول کنه و برای زندگیش دنبال یک مقصر در بیرون از خودش میگرده پس با قدرت تصمیم بگیرید.

self confidence 14 - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.

۵)تجسم کردن نتایج:

در مورد تخیل و تجسم کردن هم یک آموزش کاملا جامع و کامل رو داریم که برای اطلاعات بیشتر میتونین به اون آموزش مراجعه کنین.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
تخیل میعادگاه ساختن آینده شما

اما اگه ما در مسیری که میخوایم بریم یک تصویر واضحی از هدفی که میخوایم داشته باشیم باعث میشه که با قدرت و اعتمادبه نفس بیشتری به سمت اون هدف و خواسته حرکت کنیم چون این کار باعث میشه که ما درک کنیم.

همچین موقعیتی هست و ما هم میتونیم به اون برسیم و همین کار باعث میشه که زمینه های رسیدن به اون هدف براتون مهیا بشه

چون بارها گفتم دنیا دارای قانونه و یکی اینه ما همیشه در حال ارسالیم و دنیا به ارسالی ها ما پاسخ میده،

پس همین تجسم کردن باعث میشه که در درونمون یک حس قدرتی شکل بگیره که با اون احساس قدرت به سمت اهدافمون حرکت کنیم.

هر چقدر ما بتونیم حس درونمون رو قدرتمندتر کنیم میتونیم اعتماد به نفس بیشتری نسبت به خودمون داشته باشیم.

۶)تخصصی کار کردن:

اطلاعات عمومی داشتن در زندگی در مورد دنیای اطراف ما خوبه اما زمانی که ما در یک حیطه ای شروع میکنیم به تخصصی کار کردن و یادگیری کردن،

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
تاثیر یادگیری در موفقیت افراد

همین که یک سری داشتن هارو به دست بیاریم و بدونیم نکاتی هست که ما میدونیم و اشخاص دیگه ای نمیدونن یک اعتماد به نفس رو در درون شخص به وجود میاره،

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
معجزه یادگیری

اگه بخوام به طور واضح تر صحبت کنم دنیای امروز دنیای حرفه ای هاست و حرفه ایی نیازمند تخصصه باور کنید کار های ساده  و روزانه ای که در راستای اهدافتون انجام میدین باعث میشه که در بلند مدت تخصص های پیدا کنین که فکرشو نمیکردین.

اگر آکادمی باور مثبت الان در زمیننه توحید و موفقیت تخصصی کار میکنه یک تخصص یک شبه نیست آروم آروم حرکت کردن باعث تخصص ما شد.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
تاثیر دانش تخصصی در حوزه ی شغلی شما

و الان اعتماد به نفس تیم آکادمی به دلیل همین تخصص هست وگرنه تمام ما انسان های هستیم با توانایی ها یکسان اما با تخصصی کار کردن یکسری از توانایی ها در درون ما رشد میکنه و ما دارای خودباوری میشیم.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
چطور حد توانایی خودمون رو بالا ببریم؟

self confidence 15 - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.

شعر زیبای قیصر امین پور:

پیش ازاینها فکرمی کردم خدا

خانه ای دارد کنارابرها
مثل قصر پادشاه قصه ها
خشتی ازالماس وخشتی ازطلا
پایه های برجش از عاج و بلور

برسرتختی نشسته با غرور
ماه برق کوچکی از تاج او
هر ستاره ، پولکی از تاج او
اطلس پیراهن او، آسمان

نقش روی دامن او،کهکشان
رعدوبرق شب،طنین خنده اش
سیل وطوفان ،نعره توفنده اش
دکمه ی پیراهن او،آفتاب

برق تیغ خنجراو ماهتاب
هیچ کس ازجای او آگاه نیست
هیچ کس رادرحضورش راه نیست
پیش از اینها خاطرم دلگیر بود

ازخدا درذهنم این تصویر بود
آن خدا بی رحم بود و خشمگین
خانه اش درآسمان،دوراززمین
بود،اما در میان ما نبود

مهربان و ساده و زیبا نبود
در دل او دوستی جایی نداشت
مهربانی هیچ معنایی نداشت
هر چه می پرسیدم، ازخود ، ازخدا

اززمین،از آسمان ،از ابرها
زود می گفتند : این کار خداست
پرس وجو ازکاراوکاری خطاست
هرچه می پرسی ، جوابش آتش است

آب اگر خوردی،عذابش آتش است
تا ببندی چشم ، کورت می کند
تاشدی نزدیک ، دورت می کند
کج گشودی دست،سنگت می کند

کج نهادی پای، لنگت می کند
با همین قصه، دلم مشغول بود
خوابهایم، خواب دیو و غول بود
خواب می دیدم که غرق آتشم

در دهان اژدهای سرکشم
دردهان اژدهای خشمگین
بر سرم باران گرزآتشین
محو می شد نعره هایم، بی صدا

در طنین خنده ی خشم خدا
نیت من ، درنماز و در دعا
ترس بود و وحشت ازخشم خدا
هر چه می کردم ،همه از ترس بود

مثل از بر کردن یک درس بود
مثل تمرین حساب هندسه
مثل تنبیه مدیر مدرسه
تلخ ،مثل خنده ای بی حوصله

سخت،مثل حل صدها مسله
مثل تکلیف ریاضی سخت بود
مثل صرف فعل ماضی سخت بود
تا که یک شب دست دردست پدر

راه افتادم به قصد یک سفر
درمیان راه ، در یک روستا
خانه ای دیدم ، خوب و آشنا
زود پرسیدم : پدر، اینجا کجاست ؟

گفت،اینجا خانه ی خوب خداست!
گفت :اینجا می شود یک لحظه ماند
گوشه ای خلوت، نمازی ساده خواند
با وضویی ، دست و رویی تازه کرد

با دل خود،گفتگویی تازه کرد
گفتمش ، پس آن خدای خشمگین
خانه اش اینجاست؟اینجا،درزمین؟
گفت : آری ،خانه او بی ریاست

فرشهایش ازگلیم وبوریاست
مهربان وساده و بی کینه است
مثل نوری در دل آیینه است
عادت او نیست خشم و دشمنی

نام او نور و نشانش روشنی
خشم ،نامی از نشانیهای اوست
حالتی از مهربانی های اوست
قهر او از آشتی ، شیرین تر است

مثل قهرمهربان مادراست
دوستی را دوست ، معنی می دهد
قهرهم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌با دوست معنی می دهد
هیچ کس با دشمن خود ، قهر نیست

قهری اوهم نشان دوستی است…
تازه فهمیدم خدایم ،این خداست
این خدای مهربان و آشناست
دوستی، از من به من نزدیک تر

ازرگ گردن به من نزدیک تر
آن خدای پیش از این را بار برد
نام اوراهم دلم از یاد برد
آن خدا مثل خیال و خواب بود

چون حبابی،نقش روی آب بود
می توانم بعد از این ، با این خدا
دوست باشم،دوست،پاک وبی ریا
می توانم بعد از این ، با این خدا

دوست باشم،دوست،پاک وبی ریا
می توان با این خدا پرواز کرد
سفره ی دل رابرایش بازکرد
می توان درباره ی گل حرف زد

صاف وساده،مثل بلبل حرف زد
چکه چکه مثل باران رازگفت
با دوقطره،صد هزاران رازگفت
می توان با او صمیمی حرف زد

مثل یاران قدیمی حرف زد
می توان تصنیفی از پرواز خواند
با الفبای سکوت آوازخواند
می توان مثل علفها حرف زد

با زبانی بی الفبا حرف زد
می توان درباره ی هر چیز گفت
می توان شعری خیال انگیز گفت
مثل این شعر روان وآشنا :

« پیش از این ها فکر می کردم خدا …»

self confidence 16 - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.

رابطه خداوند اعتمادبه نفسمونو بالا میبره

وقتی ما دیدگاهمونو نسبت به خدا تغییر بدیم به اعتماد به نفس بالاتری دست پیدا میکنیم و با درک بیشتر خداوند،

ما زندگی پر از لذت و ارامش و خدا شناسی و خودشناسی خواهیم داشت و این شعر زیبارو بارها و بارها بخونین واقعا درک درستی از خدا به ما نشون میده.

وَمَا أُبَرِّئُ نَفْسِي إِنَّ النَّفْسَ لَأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ إِلَّا مَا رَحِمَ رَبِّي إِنَّ رَبِّي غَفُورٌ رَحِيمٌ (۵۳)
 
و من نفس خود را تبرئه نمى ‏كنم چرا كه نفس قطعا به بدى امر مى ‏كند مگر كسى را كه خدا رحم كند زيرا پروردگار من آمرزنده مهربان است (یوسف آیه۵۳)

در قرآن کلمه رحیم ۶۱بار تکرار شده و ۴۶بار اون با کلمه غفور تکرار شده و این نشون میده که خداوند ابتدا مارو می آمرزه،

و بعد مهربونی و دهش میکنه نسبت به ما و بیشتر به خداوند نزدیک بشیم تا تعماد به نفس بیشتری همراه با آرامش پایدار در زندگیمون پدیدار بشه.

نتبجه بگیرید 

 از اونجایی که درک شد اعتماد به نفس یک مهارته و میشه اون رو کسب کرد شاید به جرات بشه این رو گفت که اگه ما در زندگی نتیجه گرا باشیم و نتایج زندگیمون رو ببینم،

اونوقت اعتماد به نفسمون آرام آرام افزایش پیدا خواهد کرد پس سعی کنید عمل کنید و برای هر عملی که انجام می دهید نتایج اون رو ببینید،

و به خودتون یادآوری کنید که این شما هستین که دارین این نتایج رو به وجود میارین داشتن همین طرز فکر و همین نگاه باعث میشه خودمون رو فرد کارآمد و با اعتماد به نفسی بدونیم .

البته اینجا جا داره یه نکته خیلی مهم رو یادآوری کنم که وقتی ما در شرایط جدید و عمل های جدید خودمون رو کارآمد بدونیم،

و به این باور برسیم که ما شخصیتی رو داریم که میتونه نتایج رو به وجود بیاره چون در گذشته تونستیم این کار رو بکنیم این یک اعتماد به نفس درست و کاربردی میتونه باشه،

و برای رسیدن به این مرحله به اعتماد به نفس اصلا عجله نکنید یا نگران وضعیت الانتون نباشین که شاید اعتماد به نفس پایینی دارید این موضوع در اثر تمرین و تکرار افزایش پیدا خواهد کرد 

خیلی موارد در زندگی انسان ها هستن که با یک بار پرداختن درست به اونا میتونیم در ادامه زندگی از اونا استفاده کنیم و لذت ببریم،

و شاید مهم ترین اونا همین عزت نفس و اعتماد به نفس میتونه باشه پس پیشنهادی که برای شما داریم اینه که حتما برای بهبود اونا وقت بزارین،

و شروع رشد اونا میتونه از همین آموزش باشه و برای دنبال کردن تخصصی این مبحث میتونید دوره جامع و تخصصی عزت نفس و اعتماد به نفس که آماده سازی کردیم رو تهیه کنید.

برای دیدن و تهیه محصول جامع عزت نفس و اعتماد به نفس کلیک نمایید…

یک شخص با اعتماد به نفس اگه به دست آوردهای بزرگی در زندگیش نرسه مطمئنا در زندگیش میتونه مفید باشه و از زندگیش لذت بره اما فردی که روی این موضوع وقت نزاره به هیچ کدوم از اینا نخواهد رسید،

این موضوعات پیشنهادهایی بود برای راحت تر شدن مسیر زندگی شما و تصمیم گیرنده نهایی شما هستید امیدوارم بهترین تصمیم هارو بگیرید.

self confidence 17 - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.

جمع بندی و کلام پایانی:

باور کنید شما انسان های لایقی هستید و لیاقت بهترین هارو دارین و درک همین موضوع باعث میشه به اعتماد به نفس بیشتری نسبت به زندگیتون حرکت کنین.

اعتماد به نفس رو با غرور در زندگی اشتباه نگیریم حرف ما غرور نیست حرف ما داشتن یک احساس خوب نسبت به خودتون و درونتونه که شما میتونن به خواسته و اهدافی که در زندگی دارین برسونه.

بهتون پیشنهاد میکنم فایل های رایگان مارو بارها و بارها گوش کنین چون به شکل دادن یک شخصیت قدرتمند در درون ما کمک میکنه.

و با تمرین و تکرار و فکر کردن در مورد این مطالب شخصیت دلخواهتونو بسازین و دبنال موفقیت های با کیفیت تری بگردین و سعی کنین احساس عالی نسبت به خودتون ایجاد کنید.

امیدوارم در هر جایی از زندگیتون که هستین بهترین خودتون باشین و بتونین به بهترین های در زندگیتون برسین.
هر جا هستید شاد و موفق و پیروز باشید
دوستتون داریم
یا حق.

در حال بارگذاری...

محصولات پیشنهادی

جدیدترین آموزش های رایگان 

۶ پاسخ
 1. ?s=60&d=mm&r=g - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.
  آرزو گفته:

  بسیار بسیار عالى و با زبانى ساده و شیوا و رسا مطلب اعتماد بنفس را بیان کردید و به دلم نشست اطلاعات زیادى داشت این فایل صوتى واقعا ممنونم خدا را شکر میکنم که امروز صبح با چنین اطلاعات مفید و عالى روزم را شروع کردم خدا خیرتون بده

  پاسخ
 2. ?s=60&d=mm&r=g - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.
  باران گفته:

  سلام- خدا قوت
  مطالبی که راجع به اعتماد به نفس عنوان کردین به زبانی ساده و روان،جامع و کاربردیه
  در حالت کلی همهء مباحثی که مطرح میکنین به صورت زنجیره وار به هم مربوط میشن که هر کدوم زیبائیهای خودشون رو دارن
  من در رابطه با اعتماد به نفس این رو میتونم بگم که:
  هر کدوم از ما اهداف و خواسته هایی در زندگی داریم اما چرا گاهی فکر می کنیم نمیتونیم به هدف یا خواسته ای که داریم برسیم
  آیا شایستگی و لیاقت رسیدن به خواسته مون رو نداریم
  آیا توانایی و استعداد لازم رو در راه خواسته مون نداریم
  آیا عملکرد و راهکار ما در راه رسیدن به خواسته مون اشتباهه
  و یا اینکه- آیا ما این باور و اطمینان رو به وجود خودمون نداریم که بتونیم به خواسته هامون برسیم؟.
  هر کدوم از ما هر خواسته و هدفی که در ذهن و قلبمون داشته باشیم خداوند هم توانایی و هم شایستگی رسیدن به اون رو به طور قطع به ما عطا فرموده، تنها کاری که ما باید انجام بدیم اینه که خودمون رو باور کنیم و به خودمون اعتماد کنیم
  ما در طول زندگی ممکنه به خیلی از افراد اعتماد کنیم و اونها رو قبول و باور داشته باشیم
  چرا؟
  آیا اونها چیزی فراتر از ما در وجودشون دارن؟ یا اینکه تنها تفاوتشون با ما اینه که خودشون رو باور دارن و برای رسیدن به اهدافشون تلاش میکنن
  پس ما چرا وجود خودمون رو نادیده بگیریم
  ما چرا استعدادها و توانائیهامون رو شکوفا نکنیم
  پس ما چرا کسی نباشیم که دیگران به ما تکیه کنن نه اینکه ما به اونها تکیه کنیم ؟
  آیا بهانه ای جز این داریم که خودمون رو اون طور که باید باور نداریم؟.
  در راه رسیدن به خواسته مون هر مشکل و مانعی هم که وجود داشته باشه قطعا و حتما راه حلی برای برطرف شدن اون وجود داره که باید اون راه رو پیدا کنیم
  مطلبی که خود من شخصا به اون رسیدم اینه که
  ما باید در این جهان با همهء وجود به خودمون تکیه کنیم نه هیچ کس دیگه ای
  البته حرفم به این معنی نیس که با دیگران مشورت نکنیم یا اونها رو دوست نداشته باشیم منظورم اینه که فقط روی خودمون حساب باز کنیم نه هیچکس دیگه
  کلمهء اعتماد به نفس معنای ژرف و عمیقی داره(اطمینان و تکیه به خود) و چقدر زیباست که ما به خودمون اطمینان و تکیه کنیم

  گلم از خود رهیدن را بیاموز
  به سر منزل رسیدن را بیاموز

  مجال تنگ و راهی سخت در پیش
  به پاهایت دویدن را بیاموز

  زمین بی عشق، خاکی سرد و مرده ست
  به قلب خود تپیدن را بیاموز .

  پاسخ
 3. ?s=60&d=mm&r=g - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.
  سارا مرادی گفته:

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  دیدگاه جالب و ساده و زیبایی راجع ب اعتماد بنفس ارایه دادید در عین حال با تفکیک و دسته بندی درک موضوع رو خیلی راحت کردید ، سپاس بابت اینکه مثل یک معلم با وجدان هر انچه در اعماق وجود خودتون هست و با تمام وجود حس و درک کردید با تمام قوا و انرژی و با بهترین کیفیت در اختیار ما قرار میدید ، هربار اموزشها رو گوش میدم حالت کودکی رو دارم ک مادرش میوه خوشمزه ای رو پوست کنده و داخل دهانش میزاره….
  قدردان زحمات استاد رضایی ومهندس عبدلی عزیز هستم…

  پاسخ
 4. ?s=60&d=mm&r=g - اعتماد به نفس - خیلی ازدوستان معانی خوبی برای تعریف اعتماد به نفس ارائه میدن و خیلی زیبا هستش معنی اعتمادبه نفس یعنی باور واعتقادیه که فرد به خودش داره.
  سحر جباری گفته:

  سلام

  من همیشه به دوستام به والدین میگم بزرگترین هدیه ای که میتونین به فرزندتون بدین اعتماد به نفسه، پس تا میتونین روی این حیطه حساس باشین …
  کسی که نسبت به خودش نگاه خوبی داره
  و اعتماد داره خودشو
  باور داره به خودش، اون شخص میتونه از پس هر کاری بر بیاد .

  البته قسمت خوب موضوع اینه که اکتسابیه و همینطور پایه ی بسیار مهم هر موفقیته.

  باز هم یه خوراک عالی برای ذهن ما، سپاسگزارم خیلی پربار بود و تشکر بابت تک تک دقایقی که برای آماده سازی آموزشها میذارین …????

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.