چکیده این آموزش

در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:

 • ترس ترمز رسیدن به اهداف
 • بررسی ترس در زندگی انسان ها
 • راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟
 • قبول ترس=قبول شکست
 • ترس در قرآن کریم
 • ابزارای شناخت عمیق تر  ترس
 • چگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟
fear control 05 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

ترس ترمز رسیدن به اهداف:

ترس رو در مسیر میشه به این صورت معنی کرد که احساسی که یک هیجان رو از یک ناشناخته در ما ایجاد میکنه در واقع ترس برای انسان دقیقا اینجا به وجود میاد که این احساس رو در ذهن پرورش میده و باعث میشه اینقدری که این رو احساس کنه که ترجیح بده به سمت ناشناخته حرکت نکنه و در منطقه امن زندگیش بمونه  شاید یکی از بزرگترین مانع های انسان در زندگی برای اینکه به سمت ناشناخته ها حرکت نکند فقط و فقط یک چیز باشد و اون چیزی نیست جز ترس.

توضیحات استاد رضایی در مورد آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها رو میتونید از طریق پلیر زیر بشنوید و لذت ببرید:

در حال بارگذاری...

بررسی ترس در زندگی انسان ها

بشر آنقدر که از ترس حوادثِ اتفاق نیوفتاده در آینده رنج برده است،از خودِ آن اتفاق،آنقدر رنج نبرده است، ترس ها را دور بریزیم…

ما خیلی از مواقع از چیزی میترسیم که حتی یک بار هم با اون روبه رو نشدیم به نظر احمقانه نیست؟

fear control23 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

مسئله جالب تر اینه که وقتی یکی میخواد تغییر و حرکت در یک مسیر رو شروع کنه اینقدری شروع به پرورش این حس در ذهن میکنه که،

انواع شکست ها رو در ذهن تصور میکنه و باعث میشه که ما باور کنیم که این شکست به واقعیت تبدیل میشه و برای رسیدن به هدف نباید هیچ تلاشی کرد،

و اگه تلاشی صورت بگیره نتیجش طبق اون تصور ذهنی نتیجش شکسته ، اما اینجا دوست دارم یه سوال رو باهم بررسی کنیم، چه کسی واقعا میتونه،

شکست یا موفقیت رو تعریف کنه؟تعریف واقعی شکست و موفقیت چیه؟ به همین دلیل وقتی از افراد در مورد موفقیت و تلاش و شکست سوال میشه جواب های متفاوتی داده میشه،

پس در واقع اگر در ذهنمون نسبت به یک موضوع ترس داریم شاید یک نفر اون رو دلیل اصلی موفقیت خودش بدونه.

fear control 22 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟

پس ترس هایی که ما داریم درست نیست و اکثر ترس های ما توهمه پس سعی کنیم به جای ترس از مسیر و تموم مواردش لذت ببریم ،

برای ادامه ی راه دو راه داریم یا به ترس هامون حمله کنیم یا شکست رو قبول کنیم و بزاریم ترس به ما حمله کنه و پیروز بشه که در هر دو صورت یک انرژی و باور اتفاق میوفته چطوری؟

وقتی قبول میکنیم به ترسهامون حمله کنیم باور به اینکه میتونیم بر اون شرایط و اتفاقات پیروز بشیم در ما شکل میگیره و ما به همون اندازه تلاش میکنیم،

و باور بارها و بارها در ما تکرار و تکرار و تکرار میشه و ما هر روز و هر روز و هرروز قویتر میشیم تا در نهایت پیروز میشیم.

fear control 21 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

قبول ترسهامون=قبول شکستهامون

حالا وقتی که شکست رو قبول میکنیم باز هم باور اینکه ما نمیتونیم و از پس اون شرایط بر نمیایم بر ما چیره میشه و این هر لحظه و هر دقیقه توی ذهن ما،

تکرار میشه ما هر روز و هر لحظه به اتفاقات بد فکر میکنیم و باورهای مخرب بارها و بارها در ذهنمون تداعی میشه و همون انرژی که ما باید صرف اتفاقات خوب کنیم اینجا صرف اتفاقات بد میکنیم.

همش منتظر رخدادهای ناگوار هستیم پس در هر دو صورت چه قبول برد یا باخت یک انرژی و یک زمان و یک باور نیاز داریم، این ما هستیم که،

انتخاب میکنیم که برنده باشیم یا بازنده اینکه ما به اون خواستمون دست پیدا کنیم یا ازون خواستمون صرف نظر کنیم همش منتظر رخدادهای ناگوار هستیم،

پس در هر دو صورت چه قبول برد یا باخت یک انرژی و یک زمان و یک باور نیاز داریم، این ما هستیم که انتخاب میکنیم که برنده باشیم یا بازنده اینکه ما،

به اون خواستمون دست پیدا کنیم یا ازون خواستمون صرف نظر کنیم، پس حالا که یک انرژی و یک باور و یک زمان قراره هزینه و سرمایه گذاری کنیم چرا نیایم موفقیت و پیروزی رو انتخاب کنیم؟

fear control 19 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

ترس در قرآن کریم:

شاید جالب باشه که وقتی قرآن رو مطالعه کردم به نکته ای که خیلی برخورد کردم این بود وقتی از ترس استفاده میشد بجز مسئله خدا ترسی ، خدا توی قرآن میگه دوستان خدا ترس ندارند :

سوره یونس آیه ۶۲ و۶۳

أَلا إِنَّ أَوْلِيَاء اللّهِ لاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ ( ۶۲ )

آگاه باشید که دوستان خداوند هرگز هیچ ترسی هیچ حسرت و هیچ اندوهی در دل آنان نیست.

 الَّذِينَ آمَنُواْ وَكَانُواْ يَتَّقُونَ 

همانان كه ايمان آورده و پرهيزگارى ورزيده‏ اند (۶۳)

در مورد ایمان و تقوا داخل آموزش های تقوا و ایمان توضیح دادیم اما در این حد بدونیم که ترس اسلحه شیطانه، برای اینکه شیطان بخواد به ما تسلط پیدا کنه با ترس به سراغ ما میاد. 

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
ایمان، مهم ترین اصل در زندگی شما

fear control 23 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

سوره مجادله آیه ۱۰

إِنَّمَا النَّجْوَی مِنَ الشَّیطَانِ لِیحْزُنَ الَّذِینَ آمَنُواْ وَلَیسَ بِضَآرِّهِمْ شَیئاً إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ وَعَلَی اللَّهِ فَلْیتَوَکلِ الْمُؤْمِنُونَ

همانا نجوا از سوی شیطان است تا کسانی را که ایمان آورده‌اند اندوهگین کند، در حالی که جز به اذن خداوند، هیچ (نجوایی) ضرر رسان نیست، پس باید مؤمنان تنها بر خداوند توکل کنند.

سوره بقره ایه ۲۶۲

الَّذینَ يُنفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ فِي سَبِيلِ اللّهِ ثُمَّ لاَ يُتْبِعُونَ مَا أَنفَقُواُ مَنًّا وَلا أَذًى لَّهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَلاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ (۲۶۲)

كسانى كه اموال خود را در راه خدا انفاق مى‏كنند، سپس در پى آنچه انفاق كرده ‏اند، منّت و آزارى  روا  نمىیدارند،  پاداش  آنان  بر ايشان  نزد  پروردگارشان(محفوظ) است‏، و بيمى بر آنان نيست و اندوهگين نمی‏شوند. (۲۶۲)

سوره بقره ایه ۲۷۴

الَّذِينَ يُنفِقُونَ أَمْوَالَهُم بِاللَّيْلِ وَالنَّهَارِ سِرًّا وَعَلاَنِيَةً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَلاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ (۲۷۴)

كسانى كه اموال خود را شب و روز، و نهان و آشكارا، انفاق مى‏كنند، پاداش آنان نزد پروردگارشان براى آنان خواهد بود؛ و نه بيمى بر آنان است و نه اندوهگين میشوند.

fear control 04 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

سوره احقاف ایه ۱۳

 إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا فَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ (۱۳)

محققا كسانى كه گفتند پروردگار  ما خداست ‏سپس ايستادگى كردند بيمى بر آنان نيست و غمگين نخواهند شد (۱۳)

سوره آل عمران ایه ۱۷۵

إِنَّما ذلِکُمُ الشَّيْطانُ يُخَوِّفُ أَوْلِياءَهُ فَلا تَخافُوهُمْ وَ خافُونِ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنينَ

این سخنان شیطان است که به وسیله آن دوستانش را می ترساند. شما مسلمانان از آن بیم و اندیشه مکنید و از من بترسید اگر اهل ایمان هستید. 

برای تحقیق بیشتر میتونین بسیار آیات بیشتری در مورد ترس با ریشه کلمه  لاخوف علیهم  پیدا کنیم و بیشتر با مفهوم ترس در قرآن آشنا بشین برای اینکه شما،

درک کنین ایمان واقعی رو و به خواسته هاتون برسین وقتی که با ترس ها رو به رو میشیم دقیقا متوجه میشم که فقط ساخته یک ذهن بود و چیزی نبود بجز یک توهم.

fear control 15 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

تعریف موفقیت با استفاده از ابزار ترسیدن

وقتی ما تعریف سختی از تغییر و موفقیت برای خودمون داشته باشیم ترس های بیشتر و قوی تری رو به اون اضافه کردیم و این یکی از،

مهم ترین نکته های ترسه که تعریف های ما میتونه محدود کننده باشه برای ما پس خودمون رو به تعریف های خودمون محدود نکنیم،

و مورد خیلی بدتر اینه که اجازه بدیم شخص دیگه ای این تعریف ها رو برای ما انجام بده، اینجا ما تعریفی نمیدیم اما میگیم تعریفی برای خودت داشته باش،

که بهت کمک کنه و انگیزه ای برای حرکت کردن به سمت موفقیت باشه نه ترسیدن ، با این کار ترس کمتری نسبت به اهداف به وجود میاد.

و جالب اینجاست اگر ما خودونو باور کنیم و بدونبم که دقیقا میتونیم چه کار هایی رو انجام بدیم شکست و ترسی وجود نخواهد داشت،

و وقتی ما بدونیم قرار با این ثبات و رشد شخصی به کجا برسیم شکستی وجود نخواهد داشت پس ترسی هم وجود نخواهد داشت.

fear control 20 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

ابزارای شناخت عمیقتر ترسهای شما

برای اینکه بیشتر با مبحث ترس آشنا بشیم نیاز به اصول زیر داریم به همین خاطر ما به طور کامل توضیح دادیم که ترس چیه،

و راههای مقابله باهاش چیا هستش تا شما دوست عزیز راحتتر بتونی این مسیرو زندگی کنی و لذت ببری.

الف)تغییر نگاه از ترس و شکست:

ما چیزی به عنوان شکست نداریم برای درک این موضوع به این نکته توجه کنید که ما باید درک کنیم که چه حرکت کنیم چه حرکت نکنیم،

در هر صورت ما یکسری تجربیات رو کسب خواهیم کرد که توسط اونا بهبود میدیم و یاد میگیریم.

fear control18 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

پس بهتره این رو بدونیم که این تجربیات داره مارو بهبود میده که به موفقیت برسیم و اینا خود موفقیت هستن چون هر چیزی که ما اونو به عنوان شکست میشناسیم،

اینو درک میکنیم که نباید چه کاری رو انجام بدیم یا یک راه جدید رو پیدا کردیم و اونو درک کردیم پس در حقیقت یک موفقیت به دست اومده و به موفقیت اصلی نزدیک تر شدیم،

و اگه در گذشته تجربیاتی رو به دست آوردین که اونارو به عنوان شکست میشناسین بهتره بدونیم و درک کنیم که در آینده قرار نیست ما دوباره اینارو تجربه کنیم پس داشتن ترس درست نیست .

fear control 17 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

ب)گذشتن از ترسها:

برای اینکه روی ترسهامون پا بزاریم باید اقدام کنیم ما تا زمانی که شروع نکنیم خودمونو داخل شرایط قرار ندیم و ساختن یک شرایط که باعث بشه،

توانایی هارو شروع به پرورش دادن کنیم همواره در برابر ترس ها سست خواهیم بود و هیچ حرکتی نمیکنیم چون که شرایط و توانایی هایی وجود نداره که بخوایم پرورش بدیم.

پس با هر ابزاری که در اختیار دارین به به دل اون بیم حمله کنین و خیلی راحت شکستش میدین چون یه طبل تو خالی هستش که فقط صدا داره،

و و هیچ وجود و ریشه ی در خودش نداره همونطوری که قبلا هم گفتم بهترین راهی که میشه یک ترس رو ازبین برد رو به رو شدن با خود ترسه.fear control 16 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

همین الان ترس هاتو بنویس که بازدارنده تو برای حرکت و تغییر هستن ؟ ببین چقدر احتمال واقعی شن دارن حتی زمانی که حرکتی نکردیم؟ 

و با ترس های که میشه در اولین فرصت رو به رو شو، ترس فقط و فقط یک توهم که ساخته ذهن و دست پرورده افکاره و وقتی توی شرایطش،

خودتونو قرار میدین میبینین که یک سراب بوده و وقتی بهش نزدیک شدی از بین رفته. پس دوست من سقف ذهنیتو بشکن هرچیزی که محدودت میکنه رو،

از بین ببر و بزار آماده رشد و پیشرفت بشی و موانعی مثه ترس و تنبلی و … جلوتو نگیره و همیشه رو به جلو حرکت کن تا به هر آنچه که دوست داری برسی و زندگی پر از وجود خدا داشته باشی.

fear control 14 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

ج)پوشاندن ترسهامون

شاید صفت درستی نباشه اما صفتی که میشه به ترس داد موذی بودن ترسه ، چرا که همیشه در حال تغییر قیافه دادنه و پوشش های زیادی رو،

روی خودش میزنه که به راحتی قابل تشخیص نباشه. ترس طبیعیه همه ی انسان ها میترسند اما باید در کنار ترس هامون حرکت کنیم تا به خواسته هامون برسیم ،

ترس چه شکلیه واقعا ؟ آیا ترس از عدم تایید و پذیرش بقیس ؟ آیا ترس از تحقیره؟ آیا ترس از عصبانی شدن خودمون یا بقیس؟ آیا ترس از تنهاییه؟

اما هیچوقت این شکلو نساختیم که بزرگ ترین ترس فقط یک مورده و اون مورد خودمونیم تنها کسی که باید ازش ترسید خودمون هستیم به همین خاطر،

همیشه باید خودمونو در چالش های جدید قرار بدیم تا بزرگ بشیم و چیزای جدید یاد بگیریم و توانایی هامونو کشف کنیم و قدرتمونو رو توی انجام کارها بالا ببریم.

fear control 13 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

ترسهای شما طبل تو خالی هستن: 

خیلی از ترس های که ما داریم دقیقا از جایی به وجود میاد که فکر کنیم ما به اندازه کافی خوب نیستیم و شروع به سرکوب خودمان و ترساندن خودمان میکنیم،

 اما اینو برای همیشه یادمون باشه هیچکی در اول خوب و عالی نبوده اما با قرار دادن خودش توی شرایط و رشد دادن تواناییش تونسته خودشو به سمت بهترین و از بین بردن ترس هاش هدایت کنه.

fear control 12 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

چگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

خیلی از انسان های که در آینده به انسان های قوی تبدیل شدن با قرار دادن خودشون داخل شرایط باعث شدن که خودشان رو پیدا کنن،

و به ترس هایی که دارن غلبه کنن، وقتی این کار رو نکنیم شاید یک روز شرایط اونقدری بد بشه که اتفاقات بحرانی برای ما شروع به افتادن بکنه که مجبور به،

روبرویی با ترس بشیم و دقیقا تفاوت اینجاس که اینوقت ما مجبوریم پس پرورشی هم به اون صورت وجود نخواهد داشت چون بعد از روبرویی با این ترس، ترس بعدی جایگزین میشه.

fear control 11 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

داخل آموزش اجبار یا اختیار اشاره کردیم که اگه انتخاب نکنیم که حرکت کنیم مجبور به حرکت میشیم که برای یادگیری بیشتر به اون آموزش داخل سایت مراجعه کنید.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
اجبار یا اختیار
صبر در رویارویی با ترس آفت پیشرفت شما:

پس سعی نکنیم که با صبر مجبور به رویارویی با ترس ها و دلهره ها بشیم تا به ترس غلبه کنیم بلکه باید شرایطی رو ایجاد کنیم که با افزایش مهارت ها،

و قدرت ها، توانایی مقابله با ترس هارو پیدا کنیم و همه ی اینا پیشرفت ها و نتایج از برخورد با مسائل و رویارویی با ترسهامون بدست میاد،

پس سعی کنیم هر روز یک چالش حل کنیم تا با ترسامون مواجه شیم و به دستاوردای جدیدی دست پیدا کنیم هر روز بزرگ تر از مسائل و ترسهامون بشیم،

و رشد کنیم این رشد شخصی بسیار لذت بخشه بعدها به این مسائل و ترسایی که داشتیم میخندیم مثال واضح برای این موضوع روز اولی که به مدرسه رفتین رو،

یادتون بیارین که چقد براتون سخت بوده ولی الان وقتی بهش فکر میکنین خندتون میگیره که واقعا چی داشته که ما گریه کردیم بخاطرش.

یا روز اولی که ورزش کردن رو شروع کردین چقد بدنتون درد گرفته و … ولی الان که ورزشکاری حرفه ی یا منظمی شدین براتون روزای اول ورزش خنده دار به نظر میرسه.

fear control 10 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

د)درک ترس و توان مقابله با ترس و غلبه به ترس:

برای درک این جملات ما به توضیح تک تک جملات میپردازیم که در زیر به طور کامل همه رو بیان میکنیم .

۱.درک ترس:

برای این قسمت باید بدونیم و درک کنیم که ترس ها هیچ وقت از بین نمیرن و موفقیت های که ما داریم به این دلیله که با یک ترس روبه رو شدیم،

پس هر از چند گاهی یک بار به خودمون یادآوری کنیم با نگاه کردن به گذشته که موفقیت های ما و پیشرفت ها به دلیل مواجه شدن با چه ترسی به وجود اومد؟

و در دل اون ترس چه تجربیاتی بدست اومد؟ و چقد باعث رشد و پیشرفتم شد؟ و از موفقیت ها و پیشرفت ها تشکر کنیم و یادمون باشه که اگه این رو فراموش کنیم،

ما خودمونو در ترس ها محبوس میکنیم پس ترس همیشه هست این ماییم که حرکت رو ادامه بدیم که داخل آموزش ثبات شخصی مهم ترین رکن موفقیت به صورت کاملا تخصصی به این موضوع پرداختم.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
ثبات شخصی مهم ترین رکن موفقیت

ادموند هیلاری اولین فاتح اورست پس از تلاشهای ناموفق برای صعود، رو به اورست گفت: “برمیگردم و تو را فتح می کنم.

تو کوهی و نمیتوانی رشد کنی اما من انسانم و میتوانم!” او در ۱۹۵۳ اورست را فتح کرد و امروزه هر کوهنورد آماده ی میتونه اورست رو فتح کنه،

یه موقعه ی رسیدن به اورست یه رویا بود برای انسان ها ،اما الان شده یه تفریح برا کوهنوردان هر سال میرن و اورست رو فتح میکنن.

یک مزیتی که ما انسان ها داریم اینه که میتونیم با تمرین و تمرین و تمرین و تکرار به هر آنچه که میخوایم برسیم فقط باید زمان بزاریم و براش تلاش کنیم،

و باورای درست بسازیم به هرآنچه که درین جهان هست میشه دست پیدا کرد با هر سختی آسانی همراهه و انسان ها با هر سختی که،

جلوی راهشونه به تجربیاتی دست پیدا میکنند که ادامه مسیر براشون آسون میشه طبق قرآن آیه اشراح آیه ۵  که میفرماید:

fear control 09 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

فان مع العسر یسراً؛  مسلماً با سختی آسانی است.

۲.مقابله با ترس ها:

برای این نکته بهتره بگم که منظور از ساختن شرایط قرار دادن در شرایط خطرناک و انجام یک کار اشتباه نیست بلکه کمی ریسک کنید،

و با ترس هایی که قابل روبه رو شدن هستن رو به رو شین که آروم آروم رشد صورت بگیره. مثلا میخواین یه کاری رو شروع کنین میترسین که ورشکست بشین،

برای اینکه به این بیم پیروز بشین چندین ماه برین برای دیگران کار کنین و تجربیات لازم همراه با تخصص رو بدست بیارین و بعد کسب و کار خودتونو استارت بزنین.

fear control 08 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

۳.از خودت بپرس:

یکی از روش های که خیلی ساده و دوست داشتنیه همین روش ساده و خیلی موثره که وقتی میخوایم یه کاری رو انجام بدیم

و یکسری افکار شروع به شکل گیری میکنن به این صورت که من نمیتوانم …نمیشه…!بهتره که خیلی ساده این صورت سوال رو از خودمون بپرسیم

که چگونه می توانم …چطوری میشه؟ مثلا اگه کسی هستی که از سخنرانی میترسی و این افکار رو داری که من نمیتونم سخنرانی کنم

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
نتایج شگفت انگیز قدرت سوال

بهتره که بپرسیم چطوری میتونم قدرت و توانایی سخنرانی در جمع رو در خودم پرورش بدم؟ کلماتی که بازدارنده شما هستن یعنی مواردی که شما رو میترسونه و باعث میشه که مغر رو از فعالیت و حرکت بازداریم.

fear control 06 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

پس همیشه سعی کنیم برای هر ترسی از سوالاتی استفاده کنیم که مغر ما رو به فعالیت دعوت میکنه این روش خیلی روش موثری میتونه باشه بریا اینکه به جواب ها و روش های عالی برسین.

۴.غلبه به ترس:

پائولو کوئیلو خیلی قشنگ میگه: تنها کاری که باید انجام دهیم این است که درک کنیم همه مان بنا به دلیلی به این جهان آمده ایم که باید،

نسبت به آن خود را متعهد کنیم. آنگاه هست که میتوانیم بر رنج‌های بزرگ و کوچک خود بخندیم و بدون ترس پیش برویم و آگاه باشیم که در هر گام ما مقصودی و منظوری نهفته است.

یک چرایی خوب یک چگونگی خوب رو به وجود می آورد،

fear control 03 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

ما همیشه از ترس های واقعی نمیترسیم اما از مواردی که یک توهم بیشتر نیستن میترسیم پس درک این موضوع که ما همواره بدونیم،

که وقتی درست شروع به حرکت میکنیم و با یک درک درست قدم هارو بر میداریم ترس جایی درستی در اون حرکت نداره.

شناسایی ترس ها اولین اقدام برای حمله کردن به ترس:

پس از همین الان یکی از ترسهاتو شناسایی کن و یه کاری براش انجام بده و به سمتش خیز بردار و بعدش تجربه ی که کسب کردی رو بنویس ،

نتیجه تلاش و پشتکار هر کسی حتما و حتما موفقیته در صورتی که با باور های درست و تلاش هوشمندانه حرکت کنه.

پس امیدوارم که بدونیم که ترس های برای تقویت و حرکت ما میتونن یک عامل باشن که ما بهتر از قبل باشیم با روبه رویی شدن باهاشون،

 هیچوقت بخاطر ترس از تلاش برای رسیدن به هدفت دست نکش بدترین اتفاقی که می تونه بیفته چیه؟ 

مرگ یکی از مهم ترس های شما:

باور کنین که حتی مرگ هم بدترین اتفاق نیست بدترین اتفاق از درون مردنه، مردن انگیزه ها ، مردن روح ،هیچ گاه نگذارین شمع درونتون خاموش بشه ،

چرا که مدتها طول می کشه تا خودتونو روشن کنین و پیدا کنین ترس دو معنی داره: همه چیز رو فراموش و رها کن، یا با همه چیز روبرو شو و رشد کن، انتخاب با شماست.

fear control 02 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

آیا ترسیدن ترسناک است؟

بعضی اوقات در زندگی هست که یک سری ترس های رو داریم اما اینکه ما بدونیم در زندگی ترسیدن و داخل ترس موندن خیلی سخت و ترسناک میتونه باشه باعث میشه که بهتر به این موضوع نگاه کنیم،

بزارین کمی این موضوع رو باهم بیشتر بررسی کنیم برای مثال من از صحبت کردن در جمع میترسم خب این یک ترسیه که شاید برای همه پیش بیاد و خیلی از ماها در زندگی درگیر اون باشیم،

اما اینکه ما با این ترس زندگی کنیم و ادامه بدیم و همیشه این احساس ترس رو با خودمون همراه داشته باشبم خیلی سخت و ترس آوره تر میتونه باشه،

چون همراه داشتن این احساس در اثر مرور زمان مارو در جنبه های مختلفی از زندگی تضعیف میکنه و همین تضعیف کردن واقعا اگه درست بهش نگاه کنیم ترسناک میتونه باشه،

پس برای اینکه بتونیم از این موضوع ترس فاصله بگیریم بایستی بیایم با این ترس ها مقابله کنیم و راهکارهای که داخل این آموزش به شما ارائه دادیم رو پیاده سازی کنید.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
چگونه از ترس و شکست رها شیم؟

باورکنیم که در ترس موندن خیلی میتونه سخت باشه و اینکه ما همیشه این ترس رو همراه خودمون بکشیم خیلی سخت تر و رنج آور تر خواهد بود،

پس برای این موضوع آروم آروم خودم ن رو بشناسیم و با ترس های که داریم رو به رو بشیم همیشه این موضوع رو برای خودم به صورت بهتری جا میندازم که احساسات در زندگی ما همیشه هست و وجود داره،

و یکی از این احساس ها همین ترسه اما اینکه من شناخت بهتری از این احساس های که در زندگیم وجود داره پیدا کنم باعث میشه که در شرایط مختلف زندگی برخورد های بهتری رو با اونا داشته باشم،

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
دریافت آسان احساسات نیروبخش۱

پس با رو به رو شدن با ترش های که در زندگی داریم اونارو بشناسیم و به این باور برسیم که ترس هارو با رو به رو شدن با اونا میتونیم از بین ببریم.

fear control 01 - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟

جمع بندی آموزش و کلام پایانی:

تموم گفتنی هارو در مورد ترس بیان کردیم از آیات قرآن گرفته تا نتایج تجربی و مثال ها، حالا نوبتی هم باشه نوبت شماست دوست عزیز،

که بیای ترسهاتو امتحان کنی و نتایجتو پایین همین مطلب در قسمت دیدگاهها بیان کنی تا دوستاتم داستان ترس های شمارو بخونن و تشویق بشن.

اونام ترسهاشونو امتحان کنن و همه دست به دست هم بدیم که زندگی پر از شجاعت و موفقیت داشته باشیم، همیشه شاد باشید،

و از داشته های خود لذت ببرید و برای رسیدن به اهداف تلاش کنید شکست و پیروزی در دستان شماست در راستای موفقیت بکوشید،

و ایمان داشته باشید که پیروزید هیچ چیز آنقدر عجیب نیست که اتفاق نیفتد …

ترس می‌تواند باعث سقوط انسان شود، و تمرکز بر هدف می‌تواند به صعودش کمک کند. همه‌چیز بستگی به ذهن خود انسان دارد. 

آدمای موفق تموم تلاششونو میکنن که به موفقیت برسند و با شجاعت و اراده پولادین و با باورهای درست قدم بر میدارند و به هر آنچه که در زندگی میخوان میرسن.

ماهم با الگو گرفتن از شجاعت این افراد بر ترسهامون غلبه میکنیم و زندگی که همیشه انتظارشو میکشیم بدست میاریم چون دیگه با مبحث ترس آشنا شدیم،

و میدونیم که چطور با ترس هامون روبرو بشیم و شکستش بدیم، ما بهترین و والاترین برکت های زندگیمان را زمانی بدست می آوریم که بر بزرگترین «ترس های » خود غلبه پیدا کنیم.

دوست داشتیم در این آموزش هم قسمتی از یک مسئله رو پوشش بدیم و بدونیم که ما لیاقت شجاعت و ایمان رو داریم، هر جایی هستین در پناه خالق یکتا به بهترین جایگاه زندگیتون دست پیدا کنید.
دوستتون داریم
یا حق.

محصولات پیشنهادی

جدیدترین آموزش های رایگان 

۴ پاسخ
 1. 22e15b461bc0e79b28637a364b14c79a?s=60&d=mm&r=g - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟
  سحر جباری گفته:

  بنام خدا

  سلام

  پسربچه ای پرنده زیبایی داشت. او به آن پرنده بسیار دلبسته بود.
  حتی شبها هنگام خواب، قفس آن پرنده را کنار رختخوابش می گذاشت و می خوابید.
  اطرافیانش که از این همه عشق و وابستگی او به پرنده باخبر شدند، از پسرک حسابی کار می کشیدند.
  هر وقت پسرک از کار خسته می شد و نمیخواست کاری را انجام دهد، او را تهدید می کردند که الان پرنده اش را از قفس آزاد خواهند کرد و پسرک میترسید و با التماس می گفت: نه، کاری به پرنده ام نداشته باشید. هر کاری گفتید انجام می دهم.

  تا اینکه یک روز صبح برادرش او را صدا زد که برود از چشمه آب بیاورد و او با سختی و کسالت گفت، خسته ام و خوابم میاد، برادرش گفت: الان پرنده ات را از قفس رها می کنم، که پسرک آرام و محکم گفت: خودم دیشب آزادش کردم رفت، حالا برو بذار راحت بخوابم.
  که با آزادی او خودم هم آزاد شدم.
  ?این حکایت همه ما است.

  پرنده بسیاری پولشان، بعضی قدرتشان، برخی موقعیتشان، پاره ای زیبایی و جمالشان، عده ای مدرک و عنوان آکادمیک و خلاصه شیطان و نفس،
  هر کسی را به چیزی بسته اند
  و #ترس ، سبب شده تا دیگران و گاهی نفس خودمان از ما بیگاری کشیده و ما را رها نکنند.

  پرنده ات را آزاد کن…

  آموزش ترس فوق‌العاده بود ..??

  تغییر مسیر زندگی من با یک سوال شروع شد
  وقتی از خودم سوال پرسیدم و با دقت بررسی کردم متوجه شدم من همیشه پشت ترسهام پنهان شدم و همین باعث شده بود روز به روز اتفاقات بد بیشتری رو تجربه کنم،
  اما به خودم گفتم مهم نیست تغییر میکنم و همون موقع یاد این جمله افتادم که از هرچی میترسی وارد شو و میبینی که اون ترس وجود نداشته و فقط ساخته ی ذهنت بوده…

  چندوقت پیش با یکی از بزرگترین ترسهای زندگیم رو به رو شدم، وقتی برگشتم خونه کلی گریه کردم و به خودم گفتم این بود اون ترسی که سالها مانع رشدت شده بود،
  و خیلی ناراحت بودم که چرا زودتر اقدام نکردم …
  دیدم که من فکر میکردم اون موضوع ترس داره
  اتفاقا کلی بازخورد خوب گرفتم☺&#۶۵۰۳۹; ..

  استاد درست میگه، که ترس فقط یه توهمه
  اون فقط ساخته ی ذهنمونه که مانع حرکت ما بشه

  واقعا قدر این آموزش ها رو بدونیم که اینقدر بادقت و عالیییی خیلی از جنبه ها رو پوشش میده…

  خدارو شکر در کنارتون هستم
  و
  سپاسگزارم برای تهیه ی این آموزش
  و خداقوت ???

  پاسخ
 2. ?s=60&d=mm&r=g - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟
  باران گفته:

  سلام-خداقوت
  ترس یه نیروی بازدارنده ست که مانع حرکت و تلاش ما به سمت خواسته هامون میشه
  ترس ممکنه دلایل متعدد و مختلفی داشته باشه از جمله تجربیات و اتفاقات تلخ گذشته یا مشکلات و موانع موجود و …
  ما برای هر کاری و در هر زمینه ای حتی برای کارها و مسائل جزئی روزمره نیازمند حرکت و تلاشیم و ترس دقیقا نقطه مقابل حرکته یعنی سکون و عدم تلاش
  اگه ما در زندگی هدف و خواسته ای داریم ناچار به سعی و تلاش در اون زمینه هستیم و باید این رو بدونیم که با ترس و سکون و عدم حرکت و تلاش،علاوه بر اینکه به اهدافمون در زندگی نمی رسیم بلکه همین عدم حرکت میتونه آثار مخرب و زیانباری به زندگی ما بزنه
  اگه خواهان رسیدن به موفقیت و یه زندگی موفق و رسیدن به خواسته هامون هستیم باید به ترس هامون غلبه کنیم و در عمل قدم برداریم چون اقدام و عمل مهمترین راه رسیدن به اهدافه و گرنه تا به حال کسی با حرف زدن و صرفا جمع آوری اطلاعات به جایی نرسیده

  پاسخ
 3. c85fe83e0c14f3c735199af170da9ec3?s=60&d=mm&r=g - ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها - در آموزش ترس ترمزی درونی برای رسیدن به خواسته ها به مباحث زیر می پردازیم:ترس ترمز رسیدن به اهداف بررسی ترس در زندگی انسان ها راه غلبه بر ترس چیا میتونه باشه؟ قبول ترس=قبول شکست ترس در قرآن کریمابزارای شناخت عمیق تر  ترسچگونه از ترس برای طی کردن پله های ترقی استفاده کنیم؟
  لیلا بینایان گفته:

  سلام و درود بر تیم قدرتمند آکادمی باور مثبت
  خدا قوت میگم خیلی اموزش عالی و پر باری بود، بله واقعا گاهی اوقات یادمون میره چ روزایی با غلبه بر ترسامون پیروز شدیم ، ممنونم ازتون دوباره روزای قوی بودنم برام تداعی شد موقع هایی که رو ترسام پاگذاشتم و با توکل و ایمان به خدا برا خواسته هام جنگیدم و بدستشون اوردم ، واقعا خیلی ازتون سپاسگزارم
  و خوشحالم که باعث شدین با این مسیر زیبا اشنا بشم.
  امیدوارم دلتون شاد و لبتون خندون باشه

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.