چکیده این آموزش

در آموزش چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم؟ به مباحث زیر می پردازیم:

 • تفاهم با خود و زندگی چگونه ایجاد میشود
 • تاثیر درک موضوع تفاهم در زندگی شما
 • معنی تفاهم چیست؟
 • تفاهم در شروع مسیر تغییر
 • چگونه با خود و اطرافیانمون به تفاهم برسیم؟
understanding 07 - چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم؟ - در آموزش چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم؟ به مباحثی همچون: تفاهم با خود و زندگی چگونه ایجاد میشود، تاثیر درک موضوع تفاهم در زندگی شما، معنی تفاهم چیست؟، تفاهم در شروع مسیر تغییر، چگونه با خود و اطرافیانمون به تفاهم برسیم؟، رابطه بین تفاوت ها و تفاهم، رو باهم بررسی می کنیم با ما همراه باشید:

تفاهم با خود و زندگی چگونه ایجاد میشود؟

تفاهمی که امروز میخوایم درباره اش صحبت کنیم یه تفاهم کلیه اینکه ما بتونیم در زندگی با تفاهم زندگیمون رو پیش ببریم و با تفاهم به تموم جنبه‌های زندگیمون نگاه کنیم حالا این تفاهم میتونه در جنبه کاری، رابطه‌ای، درونی و … باشه چون زمانی که ما به تفاهم پیدا کردن در زندگی نیاز پیدا می‌کنیم که به تفاوت‌ها برخورد کنیم.

توضیحات استاد رضایی درباره فایل آموزش چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم رو میتونید از طریق پلیر زیر بشنوید و لذت ببرید:

understanding 01 - چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم؟ - در آموزش چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم؟ به مباحثی همچون: تفاهم با خود و زندگی چگونه ایجاد میشود، تاثیر درک موضوع تفاهم در زندگی شما، معنی تفاهم چیست؟، تفاهم در شروع مسیر تغییر، چگونه با خود و اطرافیانمون به تفاهم برسیم؟، رابطه بین تفاوت ها و تفاهم، رو باهم بررسی می کنیم با ما همراه باشید:

تاثیر درک موضوع تفاهم در زندگی شما:

درک این موضوع که انسان‌ها داری تفاوت‌های هستن توی دنیا امروز کاملاً قابل قبول‌تر است و هر کسی این موضوع رو به راحتی میدونه و درک میکنه،

که هرکسی در زندگی ملاک‌های داره که میتونه این ملاک‌ها در انسان‌ها متفاوت باشه اما درک کردن این تفاوت‌ها باعث میشه که ما خیلی راحت‌تر بتونیم تا فهم پیدا کنیم.

معنی تفاهم چیست؟

وقتی ما بیایم مقصود و هدف یک موضوع رو درک کنیم و بفهمیم درواقع ما به تفاهم با اون موضوع رسیدیم و تفاهم داشتن باعث میشه بهتر از هرزمانی با اون موضوعات برخورد کنیم،

البته تعریف اصلی که برای تفاهم دارن برای بحث روابطه که خیلی بیشتر تفاهم نیاز داره اما ما در تموم جنبه‌های زندگی نیاز دارم مقصود رو درک کنیم.

understanding 08 - چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم؟ - در آموزش چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم؟ به مباحثی همچون: تفاهم با خود و زندگی چگونه ایجاد میشود، تاثیر درک موضوع تفاهم در زندگی شما، معنی تفاهم چیست؟، تفاهم در شروع مسیر تغییر، چگونه با خود و اطرافیانمون به تفاهم برسیم؟، رابطه بین تفاوت ها و تفاهم، رو باهم بررسی می کنیم با ما همراه باشید:

تفاهم در شروع مسیر تغییر:

بزارید در گام اول این موضوع رو باهم بررسی کنیم که ما بایستی با تغییر به تفاهم برسیم برای این مورد بهتره اول یه نگاهی به مقصود تغییر بندازیم،

و ببینیم مقصود از تغییر کردن میتونه چه چیزی باشه؟

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
تغییر

وقتی ما میایم تصمیمی می‌گیریم که شروع کنیم به تغییر و خودمون رو بهبود بدیم اونوقته که یه مقصد و هدف خودش رو شکل میده،

تحت این عنوان که ما میخوایم با طی کردن این مسیر خودمون رو در جنبه‌های مختلف زندگیمون بهبود بدیم و به رشد برسیم.

وقتی ما مقصد و هدف تغییر رو بشناسیم اونوقت به تفاهم رسیدن با این مسیر برامون خیلی راحت‌تر میشه،

چون درواقع وقتی به تفاهم برسیم ما دیگه با علاقه اون مسیر رو ادامه میدیم و میخوایم به اون مقصد و هدفی که مشخص کردیم خیلی زودتر برسیم.

understanding 03 - چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم؟ - در آموزش چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم؟ به مباحثی همچون: تفاهم با خود و زندگی چگونه ایجاد میشود، تاثیر درک موضوع تفاهم در زندگی شما، معنی تفاهم چیست؟، تفاهم در شروع مسیر تغییر، چگونه با خود و اطرافیانمون به تفاهم برسیم؟، رابطه بین تفاوت ها و تفاهم، رو باهم بررسی می کنیم با ما همراه باشید:

تمرین: برای این قسمت بهتره این تمرین رو باهم انجام بدیم که اول مشخص کنیم میخوایم در چه جنبه‌ای تغییر کنیم و خودمون رو بهبود بدیم،

بعد از اینکه اون مورد رو مشخص کردیم اونوقت بیایم هدف و مقصد این تغییر رو مشخص کنیم یعنی درک کنیم اگه به اونجا برسیم ما چه هدف‌های رو در زندگیمون به دست میاریم؟

در قدم آخر ما بایستی به تفاهم برسیم و درک کنیم که مقصد و هدف چقدر میتونه در اون جنبه مارو بهبود بده و ما به یک تکامل و رشد شخصی برسیم.

چگونه با خود و اطرافیانمون به تفاهم برسیم؟

رابطه یکی از قسمت‌های جدا نشدنی انسان‌هاست و انسان‌ها موجوداتی اجتماعی هستن اما توی بحث ارتباط تفاهم داشتن و درک کردن کمی قضیش فرق میکنه.

توی مسیر ما بایستی مقصد و هدف رو درک کنیم اما توی روابط ما بایستی در قدم اول تفاوت هارو درک کنیم تا به تفاهم برسیم.

understanding 04 - چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم؟ - در آموزش چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم؟ به مباحثی همچون: تفاهم با خود و زندگی چگونه ایجاد میشود، تاثیر درک موضوع تفاهم در زندگی شما، معنی تفاهم چیست؟، تفاهم در شروع مسیر تغییر، چگونه با خود و اطرافیانمون به تفاهم برسیم؟، رابطه بین تفاوت ها و تفاهم، رو باهم بررسی می کنیم با ما همراه باشید:

این نکته خیلی مهمه که ما بدونیم در زندگی امکان داره کاملاً رفتارهای متفاوتی داشته باشیم و در مرحله اول اگه هرکسی در زندگیش درک کنه که تفاوت وجود داره و هر کسی میتونه متفاوت باشه .

باعث میشه که نگاه بهتری نسبت به این تفاوت‌ها داشته باشیم و بتونیم راحت‌تر درک کنیم آگه ما نخوایم تفاوت هارو قبول کنیم اونوقت یه جور مقابله و جنگ درونی رو پیش رو داریم.

چون قبول کردن تفاوت‌ها برای ما کاملاً امر غیرقابل قبولی است برای مثال زن‌ها دوست دارند صحبت کنند و مردان غالباً زیاد اهل صحبت نیستن و این یک تفاوت است.

رابطه بین تفاوت ها و تفاهم:

ما بایستی بیایم هنر خوب گوش دادن رو یاد بگیریم و از اینکه همسر ما یک فرد سرزنده و شاداب است خوشحال باشیم این میتونه یک مثال ساده و بسیار کاربردی برای این مبحث باشد.

understanding 05 - چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم؟ - در آموزش چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم؟ به مباحثی همچون: تفاهم با خود و زندگی چگونه ایجاد میشود، تاثیر درک موضوع تفاهم در زندگی شما، معنی تفاهم چیست؟، تفاهم در شروع مسیر تغییر، چگونه با خود و اطرافیانمون به تفاهم برسیم؟، رابطه بین تفاوت ها و تفاهم، رو باهم بررسی می کنیم با ما همراه باشید:

بعد از درک تفاوت ما بایستی بیایم به جای دیدن تفاوت‌ها و نقاط ضعف افراد بیایم نقاط مشترک و مثبت افراد رو ببینیم و همواره سعی کنیم اونارو در زندگیمون تکرار کنیم.

وقتی بیایم به این صورت به تفاهم برسیم افرادی رو در زندگیمون خواهیم داشت که اون نقاط مثبت رو دارند و همیشه روابط خوبی رو تجربه خواهیم کرد.

جمع بندی آموزش و کلام پایانی:

ما بایستی همیشه در زندگی برای تفاهم تلاش کنیم چون با درک کردن تفاهم آرامش رو به خودمون و زندگیمون دعوت می‌کنیم و زندگی که در آرامش باشه میتونه در خیلی جنبه‌ها زیبایی خودش رو نشون بده.

understanding 06 - چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم؟ - در آموزش چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم؟ به مباحثی همچون: تفاهم با خود و زندگی چگونه ایجاد میشود، تاثیر درک موضوع تفاهم در زندگی شما، معنی تفاهم چیست؟، تفاهم در شروع مسیر تغییر، چگونه با خود و اطرافیانمون به تفاهم برسیم؟، رابطه بین تفاوت ها و تفاهم، رو باهم بررسی می کنیم با ما همراه باشید:

برای درک و فهمیدن این دنیا نیاز داریم در هر حیطه‌ای که مسئله داریم شروع کنیم به یادگیری که در آموزش‌های رایگان ما همواره میایم یک حیطه رو پیدا می‌کنیم و میایم در مورد اون توضیح میدیم.

پس بایستی برای داشتن این آرامش در برنامه روزانمون حداقل نیم ساعت رو به یادگیری و رشد شخصیمون اختصاص بدیم تا بتونیم یک مسیر بهتر رو ادامه بدیم.

با خودت و زندگی دوست باش تا بتونی از لحظه‌ها لذت ببری
با خودت و اطرافیانت دوست باش تا بتونی از رابطه لذت ببری
با خودت و خدا دوست باش تا بتونی از زندگی لذت ببری

مارو با نظرات ارزشمندتون همراهی کنید
دوستتون داریم
به خدا میسپارمتون
یاحق.

جدیدترین آموزش های رایگان بروزرسانی شده…

۱ پاسخ
 1. ?s=60&d=mm&r=g - چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم؟ - در آموزش چگونه با خود و زندگیمون در تفاهم باشیم؟ به مباحثی همچون: تفاهم با خود و زندگی چگونه ایجاد میشود، تاثیر درک موضوع تفاهم در زندگی شما، معنی تفاهم چیست؟، تفاهم در شروع مسیر تغییر، چگونه با خود و اطرافیانمون به تفاهم برسیم؟، رابطه بین تفاوت ها و تفاهم، رو باهم بررسی می کنیم با ما همراه باشید:
  باران گفته:

  سلام-خداقوت
  خوشحالم که چنین بحث مهم و اساسی رو مطرح کردین چون یکی از مباحثیه که نیاز هست بیشتر روی اون کار بشه و آگاهی سازی بشه و ممکنه خیلی از افراد تصور و دیدگاه واضحی نسبت به اون نداشته باشن
  چنین بحثی بسیار گسترده س و من به ناچار سعی میکنم در حد یه نظر صحبت کنم.
  اگه تفاهم رو در حالت کلی در نظر بگیریم به معنای درک حقیقت وجودی هر چیز میشه
  اما اکثرا و معمولا ما تفاهم رو در رابطه بین آدمها در نظر می گیریم
  اگه تفاهم رو از جنبه ارتباط با آدمها در نظر بگیریم
  به نظر من تفاهم به معنی پذیرش و درک تفاوتهای همدیگه ست یعنی ما می پذیریم که طرف مقابلمون افکار،سلیقه،نظر و احساساتی متفاوت از ما داشته باشه و با این وجود میتونیم در کنار هم یه ارتباط درست، سالم و مفیدی رو داشته باشیم
  این ارتباط میتونه در زمینه های مختلفی باشه حالا در هر زمینه ای چه اعضای خانواده چه دوستی چه ازدواج چه همکار و ….
  یه مثال میگم: خداوند در قرآن خطاب به مرد و زن فرموده که شما رو مایه آرامش همدیگه قرار دادم و اینکه زن و مرد در کنار هم به تکامل میرسن
  اگه قرار باشه ما در کنار آدمی زندگی کنیم که فکرش، نظرش، احساسش مثل ما باشه چطور میتونیم به تکامل برسیم در حالی که او هم دقیقا آدمی مثل ماست
  اما خداوند زن و مرد رو از هر لحاظ،فیزیولوژی و جسمی،افکار و طرز فکر، احساس و…متفاوت از هم آفریده که در کنار هم بتونن به تکامل برسن.
  به عنوان مثال:مردها کلی نگر هستن و زنها جزئی نگر
  آیا آدمی که به مسائل فقط از جنبه جزیی نگری می پردازه کامله؟ و آیا آدمی که فقط یه دید کلی نسبت به هر چیزی داشته باشه کامله؟
  هیچ کدوم کامل نیست بلکه ترکیب هردوی اینها در کنار هم باعث یه دیدگاه درست و متکامل میشه
  پس تفاهم به معنی همفکر، همعقیده و همنظر بودن نیست بلکه احترام به افکار و اعتقاد و سلیقه های متفاوت از ماست و همچنین شناخت و درک تفاوتهای همدیگه و پذیرش اونهاست
  البته گاهی ممکنه با طرف مقابلمون در خیلی از موارد
  مشترک باشیم و این اشتراک میتونه یکی از جنبه های تفاهم باشه در بقیه مسائل زندگی و راجع به هر مسئله و موضوعی هم میتونه به همین شکل باشه
  وقتی ما دیدگاه و شناخت درست نسبت به وجود و ماهیت هر چیزی داشته باشیم یعنی به درک و تفاهم درستی رسیدیم
  در حیطه موفقیت هم به همین شکل،
  وقنی ما شناخت و درک کافی از هدف و خواسته مون داشته باشیم میتونیم در مسیر رسیدن به خواسته مون خیلی مصمم تر قدم برداریم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.