چکیده این آموزش

در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحث زیر می پردازیم:

 • آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما
 • زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان
 • گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه
 • برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون
 • تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده
time management review 14 - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.

آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما:

آثار و نتایج مهم مدیریت زمان در زندگی ما رو باهم درین آموزش مدیریت زمان کامل باهم بررسی میکنیم و تا رسیدن به اهداف و موفقیت رو برای همه افراد ممکن میکنه. مدیریت زمان موجب کاهش استرس و تنش در ما میشه و همین امر موجب بهبود سلامت روحی و جسمی ما میتونه باشه.

کمک می‌کنه با شناسایی کارهای مهم و اولویت‌ها برخی از فعالیت‌های غیر ضروری رو از لیست کارهای روزمره مون حذف کنیم و به اون چیزی بپردازیم که در زندگی ما واقعا مهمه.کمک می‌کنه تا از طریق حذف مزاحمت‌ها و زمان های تلف شده برای کارهای غیر ضروری مدت زمانی را که واقعا کار مفید انجام میدیم افزایش بدیم.

توضیحات استادرضایی در مورد آموزش بررسی مدیریت زمان در موفقیت رو از طریق پلیر زیر بشنوید و لذت ببرید:

time management review 02 - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.

زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان:

زمان یکی از مهم ترین منابع با ارزش زندگی انسان ها به شمار میره . همه ما انسان ها خوب می دونیم که فقط یک بار متولد می شیم،

و یک بار فرصت زندگی کردن در زمانی محدود رو داریم. زمان تنها فرآیندیه که نمیشه اون رو متوقف کرد یا به عقب برگردوند.

همین طور که عقربه های ساعت تیک تاک می کنن و جلو میرن زمان هم می گذره و این گذر زمان، گذشت عمر مارو هم در پی داره.

گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه: و با گذشت زمان ما هر روز بزرگ و بزرگتر میشیم و یکی از رسالت هایی زندگی برای انسان ها،

همین بزرگ شدن هستش انسان ها هرچی بیشتر عمر میکنن و لحظات بیشتری رو زندگی میکنن، بزرگتر میشن و این بزرگتر شدن یکی از،

واقعیت های زندگی هستش چون هر روز پخته تر میشه و بزرگ میشه و بیشتر خدارو در زندگیش میشناسه و قوانین دنیا رو بهتر درک میکنه.

برای موفقیت و بهره گیری از زمان و وقت زندگی مون ما باید به زمان تمرکز داشته باشیم و برای  زمان حال و آینده خودمون برنامه ریزی دقیق و درستی انجام بدیم و منظم و با هدف پیش بریم.

time management review 01 - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.

برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون:

باید در زمان مناسب روی کارها و اهدافمون برنامه ریزی کامل داشته باشیم که بتونیم به نتیجه مطلوب و دلخواه مون برسیم.

ما باید نسبت به زندگی فعلی خودمون جهت گیری خاصی داشته باشیم و با مدیریت زمان می تونیم این جهت گیری رو درکارهامون اعمال و پیاده سازی کنیم . جلوتر که بریم در مورد مفهوم مدیریت زمان و چرایی اون و نقشش در زندگی ما بیشتر صحبت می کنیم.

تقسیم بندی مدیریت زمان

زمان رو از نظر ساختاری به سه قسمت میشه تقسیم کرد که ما هرکدوم رو کامل برای شما عزیزان بیشتر باز میکنیم البته شما عزیزان همگی با این مطالب،

به طور کامل آشنایی دارین اما ما میخوایم درین آموزش بیشتر و کامل تر و اصولی تر و به طور عملی به مسئله ی زمان بپردازیم:

time management review 08 - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.

۱)زمان گذشته:

زمان گذشته زمانیه که همون جور که از اسمش پیداست ، مربوط به سالها ماهها و روزهای پیش یا حتی ساعت ها و دقیقه های قبل از حال حاضر ما میشه،

و زندگی الان و کنونی ما تقریبا میتونه حاصل باورها و تلاش ها ،تفکرات و اقدامات ما در لحظه ای قبل از همین ثانیه باشه .

پس شاید یه جورایی این زمان تاثیر گذاری مستقیم در لحظه حال حاضر ما داشته باشه ،اما نمی تونه که زمان آینده ما رو تحت تاثیر خودش قرار بده،

اگه درست و منطقی از اون نتیجه بگیریم. سعی کنیم در زندگیمون برا گذشتمون نگران و ناراحت نباشیم و هر اتفاقی که درون افتاده رو فال نیک بگیریم،

و احساس و حال خوب رو به خودمون هدیه بدیم و همیشه به نیکی از گذشتمون یاد کنیم.

time management review 03 - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.

در مورد حال خوب ما یک آموزش بسیار پر انرژی در دو قسمت حال خوب ۱ و حال خوب ۲ در قسمت دانلود رایگان برای شما عزیزان اماده کردیم و شما برای اطلاعات بیشتر میتونین به این آموزشها مراجعه کنین.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
حال خوب ۲

۲)زمان حال:

همین لحظه که شما درحال خوندن این مطلبی ،برات زمان حال حاضر محسوب میشه و تو با تفکرات و ذهنیت و باورای جدید خودت در این مقطع زمانی قرار میگیری؛

و می تونی همین حالا نقشه زندگی آینده ات رو برنامه ریزی کنی و فونداسیون بنای محکم زندگیت رو پی ریزی کنی.

پس لحظه حال رو دریاب و بهترین استفاده لازم رو ازش بکن چون گذشته هرچیزی که بود بد یا خوب ، دلخواه یا غیر دلخواه گذشته وتموم شده.

تقریبا هر روز صبح ما پرونده کارها وتفکرات روز قبل رو باید ببندیم و به استقبال روزی نو ،با افکاری نو واعمالی در راستای اون افکار بریم.

و مهمترین زمان برای ما در بین این تقسیم بندی محسوب میشه ما باید یاد بگیریم از همین لحظه لحظه های زندگیمون لذت ببریم و شاد و پر از خندیدن و تبسم های عاشقانه و محبت باشیم،

time management review 04 - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.

به همین احساسی که الان دارین توجه کنین و سعی کنیم که کارهایی که دوست داریم رو انجام بدیم.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
راز شگفت انگیز لبخند

۳)زمان آینده:

زمانی که هنوز به وقوع نپیوسته و عامیانه تر بگم هنوز موقعش نرسیده و بعد از زمان حال پیش میاد و بنیان گذارش همین لحظه حال حاضر می تونه باشه.

و ما در مطالب و محصولاتمون تموم کارها و باورهایی که برای ساختن زندگی حال حاضر و آیندمون میخوام رو کامل بررسی میکنیم و،

برای همین تموم ابزارهای مورد نظر رو دونه به دونه با هم بررسی میکنیم و همراه با احساس عالی با هم انجامش میدیم.

انیشتین میگه: من به آینده فکر نمیکنم ، چون خودش به زودی می آید،دیروز یا فردا را نمیتوان عوض کرد .

خیام درین باره رباعی زیبایی داره که میگه:

از دی که گذشت هیچ ازو یاد مکن
فردا که نیامده ست فریاد مکن
برنامده و گذشته بنیاد مکن
حالی خوش باش و عمر بر باد مکن

time management review 05 - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.

برای درک بیشتر این مبحث میتونین نکته ی ششم ۱۰ نکته ناشناخته از آقای انیشتین در آموزش ۱۰ درس ناشناخته انیشتین رو میتونین دنبال کنین.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
۱۰ درس ناشناخته انیشتین

نکته ی اصلی مدیریت زمان

در مدیریت زمان نکته ی اصلی اینه که ما قادر به انجام همه ی کارهای خود نیستیم و باید از قدرت اهرم استفاده کنیم برای مثال ما هم سر کار میریم هم میخوایم قبضامونو پرداخت کنیم هم اینکه کارهای اداری که داریم رو انجام بدیم هم میخوایم استراحت کنیم،

هم غذا درست کنیم هم تمییزی و گرد گیری خونه رو انجام بدیم هم به باغچه ی خونمون برسیم و… خوب چیزی که طبیعیه اگه خودمون به تنهایی بخوایم همه ی این کارارو انجام بدیم خیلی انرژی و زمان زیادی رو میطلبه،

برای همین ما نیاز داریم که از افراد دیگه استفاده کنیم تا بتونیم به کارهامون برسیم، در مدیریت زمان ما با برنامه ریزی و هدف گذاری و تعیین اولویت های زندگیمون با انضباط شخصی و انجام کارهامون با کیفیت لازم و موثر به زندگی عالی و بدون دغدغه ی خواهیم رسید.

time management review 06 - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.

که برای برنامه ریزی و هدف گذاری دو آموزش کامل درین زمینه داریم و شما عزیزان میتونین به آموزش برنامه ریزی  و هدف، مراجعه کنین و به درک و احاطه ی بیشتری نسبت به این مطالب پیدا کنین،

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
اصول برنامه ریزی درست برای تغییرات سریع درونی

هرچند که برای هدف گذاری و راههای رسیدن به اون ما یک محصول کامل اماده کردیم که به زودی روی سایت بارگذاری میشه.

برای دیدن و خرید محصول هدف گذاری کلیک نمایید…

به صورتی ناخودآگاه ذهنم مثل یه عقاب تیز پرواز بال و پرش رو باز کرد و به آینده سفر کرد و تخیلات و رویاهای من دست به دست هم دادن و دقایقی بهترین حال خوب رو برای من فراهم کردن.

time management review 10 - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.

من توی رویاها در آینده نزدیک خودم رو در یه دنیای جدید با شخصیتی جدیدتر، شغل و حرفه مورد علاقه م و کلی اتفاقات خوب، و خوشایند تجسم کردم و چقدر برام این تجسم و حال و هوا لذت بخش بود.

پس گاهی لازمه که ما یه سفر به آینده در ذهنمون داشته باشیم و تجسمم کنیم که شخص موفقی شدیم و به خواسته ها و نتایج دلخواه مون رسیدیم،

چون این تجسم بهترین حس و حال رو برای چندین دقیقه یا ساعتی به ما منتقل میکنه و می تونه منبع یه انرژی در درون ما باشه، که در مبحث تجسم و خلاقیت و باور به این موضوع کاملا پرداختیم.

(برای درک بهتر این مطلب می تونید به فایل آموزشی باور مثبت یا خلاقیت تضمینی که روی سایت آکادمی مجازی باور مثبت بارگذاری شده مراجعه کنید)

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
باور مثبت تنها راه دست یافتن به خواسته ها

time management review 07 - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.

مدیریت زمان از دیدگاه قرآن

در قرآن بسیار به زمان اشاره شده حتی یکی از سوره های قران به زمان اختصاص شده و بسیار سوره پر مفهومی تلقی میشه،

اگه ما اهمیت زمان رو متوجه بشیم میدونیم در چه راستایی باید حرکت کنیم و زمانمونو باید در چه راستایی نصرف کنیم.

وَالْعَصْرِ ۱ إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِی خُسْرٍ ۲ إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ ۳
 
سوگند به زمان (۱) [که] بی تردید انسان در زیان کاری بزرگی است؛ (۲) مگر کسانی که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده اند، و یکدیگر را به حق توصیه نموده و به شکیبایی سفارش کرده اند. (عصر۳)

یا در سوره فجر که اول صبح میشه آیات زیادی در رابطه با زمان های مختلف بیان شده که ما به چند نمونه بسنده میکنیم.

فَالِقُ الْإِصْبَاحِ وَجَعَلَ اللَّیْلَ سَکَنًا وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ حُسْبَانًا ذَلِکَ تَقْدِیرُ الْعَزِیزِ الْعَلِیمِ

شکافنده صبح (از پرده تاریک شب است) و شب را برای آرامش قرار داد، و خورشید و ماه را وسیله ای برای محاسبه،

و اندازه گیری زمان مقرّر فرمود؛ این است اندازه گیری آن توانای شکست ناپذیر و دانا. (سوره انعام آیه۹۶)

time management review 09 - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.

در این آیه از سوره انعام خداوند به زمان های مشخص شده برای ما انسان ها اشاره میکنه که با هدف و برنامه ریزی خاصی این زمان بندی شکل گرفته.

وَإِذَا الرُّسُلُ أُقِّتَتْ
و آن زمان که وقت حضور پیامبران (برای گواهی بر امت ها) معین شود. (سوره مرسلات آیه۱۱)

لِأَیِّ یَوْمٍ أُجِّلَتْ
این امور برای چه روزی به تأخیر افتاده؟ (سوره مرسلات آیه ۱۲)

إِنَّ السَّاعَهَ آتِیَهٌ أَکَادُ أُخْفِیهَا لِتُجْزَى کُلُّ نَفْسٍ بِمَا تَسْعَى 

بی تردید قیامت که می خواهم زمان وقوعش را پنهان بدارم، آمدنی است، تا هر کس را برابر تلاش و کوششی که می کند، پاداش دهند. (سوره طه آیه ۱۵)

در آیات بالا همین جوری که می بینیم خداوند به زمان دقیق و وقت درست برای انجام شدن هر چیزی اشاره میکنه، یعنی این که هر کاری در وقت مقرر خودش به راحتی و درستی انجام میشه.

time management review 10 - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.

اهمیت زمان در اشعار:

افراد موفق به درک اهمیت زمان پی بردن و میدونن با تنظیم و بررسی درست وقتشون چقدر می تونن به پیشرفت و موفقیت خودشون کمک کنن.

سهراب سپهری در شعری درمورد نقش  و اهمیت زمان میگه:
ساعت گیج زمان در شب عمر
می زند پی در پی زنگ.
زهر این فکر که این دم گذراست
می شود نقش به دیوار رگ هستی من.
لحظه ام پر شده از لذت
یا به زنگار غمی آلوده است.

لیک چون باید این دم گذرد،
پس اگر می گریم
گریه ام بی ثمر است.
و اگر می خندم
خنده ام بیهوده است.….
لحظه ها می گذرد.
آنچه بگذشت ، نمی آید باز.
قصه ای هست که هرگز دیگر
نتواند شد آغاز.

***********

time management review 11 - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.

رخ تو در دلم آمد مراد خواهم یافت
چرا که حال نکو در قفای فال نکوست
نه این زمان دل حافظ در آتش هوس است
که داغدار ازل همچو لاله خودروست

در گذرگاه زمان
خیمه شب بازی دهر
با همه تلخی و شیرینی خود می‌گذرد
عشق‌ها می‌میرند

رنگ‌ها رنگ دگر می‌گیرند
و فقط خاطره‌هاست
که چه شیرین و چه تلخ
دست ناخورده به جا می‌مانند
مهدی اخوان ثالث

بنشین بر لب جوی و گذر عمر ببین
کاین اشارت ز جهان گذران ما را بس

اما در پایان یک رباعی زیبا از خیام؛که حسن ختام اشعار زمان هستش برای شما عزیزان آماده کردیم
ای دل چو زمانه می‌کند غمناکت
ناگه برود ز تن روان پاکت
بر سبزه نشین و خوش بزی روزی چند
زان پیش که سبزه بردمد از خاکت

time management review 12 - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.

مدیریت زمان در نهج البلاغه

در نهج البلاغه امام علی(ع) مدیریت زمان رو در سه بخش تعیین کرده و در حکمت ۳۹۰ میفرماید:

لِلْمُؤْمِنِ ثَلَاثُ سَاعَاتٍ؛ فَسَاعَهٌ یُنَاجِی فِیهَا رَبَّهُ، وَ سَاعَهٌ یَرُمُّ مَعَاشَهُ، وَ سَاعَهٌ یُخَلِّی بَیْنَ نَفْسِهِ وَ بَیْنَ لَذَّتِهَا فِیمَا یَحِلُّ وَ یَجْمُلُ.

وَ لَیْسَ لِلْعَاقِلِ أَنْ یَکُونَ شَاخِصاً إِلَّا فِی ثَلَاثٍ: مَرَمَّهٍ لِمَعَاشٍ، أَوْ خُطْوَهٍ فِی مَعَادٍ، أَوْ لَذَّهٍ فِی غَیْرِ مُحَرَّمٍ.

مؤمن باید شبانه روز خود را به سه قسم تقسیم کند، زمانى براى نیایش و عبادت پروردگار، و زمانى براى تأمین هزینه زندگى،

و زمانى براى وا داشتن نفس به لذّت هایى که حلال و مایه زیبایى است. خردمند را نشاید جز آن که در پى سه چیز حرکت کند: کسب حلال براى تأمین زندگى، یا گام نهادن در راه آخرت، یا به دست آوردن لذّت هاى حلال.

الفرصه تمر مر السحاب فانتهزوا فرص الخیر؛ (حکمت ۲۰)
فرصتها همچون عبور ابرها می گذرد، بنابراین فرصتهای نیک را غنیمت بشمارید.

امیدواریم که ازین مطالب در زندگیمون بهره کافی و لازم رو ببریم و در تموم لحظات زندگیمون به کار بگیریم و فرصت های نیک و  صالحی که بهمون پیشنهاد رو استفاده کنیم و زندگی که همیشه دوست داشتیم رو بسازیم.

time management review 13 - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.

واقع بین باشید

یکی از طرز تفکرهای که به محض شنیدن مدیریت زمان در ذهن ما شکل میگیره سختی‌ها و محدودیت‌های است که در هنگام مدیریت زمان باید در زندگیمون وجود بیاریم،

اما در واقع مدیریت زمان برای آزادی بیشتر و لذت بیشتر بردن از زندگی آماده شده است پس در مرحله اول بهتره که باور و دیدگاهمون رو در مورد مدیریت زمان عوض کنیم،

و بعد واقع بینانه به این موضوع نگاه کنیم در واقع مدیریت زمان برای اینه که بتونیم به وقت‌های اضافی زندگیمون بهتر نگاه کنیم و زمان‌های که در حال تلف کردن اونا هستیم،

رو مدیریت کنیم و اونارو در جهتی مصرف کنیم که نتایج بهتری رو به زندگیمون دعوت کنیم با مدیریت زمان ما میتونیم هر کاری رو در جای درست خودش انجام بدیم،

برای مثال در زمان کاری با تمرکز بهتری کار کنیم و در زمان‌های استراحت به صورت کامل استراحت کنیم چون کارهای عقب افتاده و سردرگمی رو نخواهیم داشت.

لازمه درک کردن این صحبت‌ها اینه که متعهدانه مدیریت زمانتون رو انجام بدین و برای تغییر زمان و تغییر مدیریت زمانتون دلایل محکمی رو داشته باشید که تکمیل کننده مدیریت زمان برنامه ریزی درست هستش که در یک آموزش به این موضوع پرداختیم.

هدف تمام ما در زندگی لذت بردن از زندگیست نه کار کردن سخت و اگه دارین از انجام یک کار و اجرایی کردن تغییرات در زندگیتون لذت نمی‌برید به این دلیله که اون رو درست انجام نمی‌دید،

به همین دلیل هیچ وقت اصل زندگی رو فراموش نکنید و اصل زندگی برپایه شاد بودن و لذت بردن از زندگیست پس کارها و برنامه هاتون رو به صورتی مدیریت کنید که لذت‌ها و شادی‌های بیشتری رو در زندگیتون با انرژی مثبت وجود بیاره،

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
تاثیر انرژی مثبت در زندگی

و هدف مدیریت زمان اصلی اینه که جدایی از تمام پیچیدگی‌های امروز ما کارهارو در بهترین حالت ممکن لذت ببریم و کارهارو انجام بدیم امیدوارم در هر مرحله‌ای زندگیتون هستین در بهترین زمان و بهترین مکان برای پیش برد کارها و اهدافتون باشید.

time management review 15 - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.

جمع بندی آموزش و کلام پایانی:

دنیایی که ما در اون زندگی می کنیم دنیایی پر از سرعت و شتابه، در دنیایی که همه چیز به سرعت در حال رخ دادنه ما باید قدر وقت،

و زمان و لحظه لحظه ی عمر و زندگیمون رو بدونیم و بتونیم اون رو به درستی در برنامه های کاریمون تنظیم کنیم.

ارزش عمر ما به اندازه ارزش کارهاییه که انجام میدیم . پس حالا فکرکنین که چقدر ازعمرمان گذشته و یا به چه چیز ارزشمندی توی زندگی مون  دست پیدا کردیم؟

اون چیزی که مسلم و مشخصه اینه که وضعیت کنونی ما نتیجه تدبیر و تلاش گذشته ماست ولی وضعیت آینده ما به تدبیر و تلاش امروزمان بستگی داره.   خوبه که بدونیم گذشته را نمی تونیم  تغییر بدیم، ولی آینده در دست خود ماست.

کره جنوبی و ژاپن و تقریبا جز بهترین کشورهای پیشرفته دنیا برای وقت و زمان ارزش زیادی قائلن و از وقتشون بهترین استفاده رو میکنن، اونها برای هر دقیقه از زندگی به اندازه ۶۰ ثانیه ارزش گذاری میکنن.

در مورد ارزش دو آموزش کامل داریم آموزش راز ارزشمندی انسان های موفق و شگفتی ارزش ها ارایه کردیم که در آموزش ارزش،

به ارزش انسان پرداختیم و در شگفتی ارزش ها به ارزش خود ارزش کامل موارد و زوایای مختلف ارزش رو بررسی کردیم.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
راز ارزشمندی انسان های موفق

اگه از فضایی خیلی بالاتر از سطح زمین این شهر و کشورها  به سبک زندگی اونها و استفاده شون از زمان و وقت نگاه کنیم.

متوجه ارزش زمان برای اون ها می شیم درست مثل اینه که یه فیلم با دور تند در حال نمایش باشه، همه شهر و کشور پر از تکاپو حرکت و سرعت و هیجانه و توقف و رکود و کندی براشون مفهومی ناشناخته است.

دوست دارم بهترین مدیریت زمان رو در زندگیتون تجربه کنین چون شما ارزش آرام زندگی کردن و شروع یک صبح با لبخند زیبا رو دارید و زندگی هدفمند و با برنامه ریزی رو لایقش هستین.

امیدوارم با برنامه ریزی  و مدیریت زمان خود، بهترین خودتون در زندگی باشین.
دوستتون داریم
در پناه جق
یا حق.

محصولات پیشنهادی

جدیدترین آموزش های رایگان 

۳ پاسخ
 1. c74ad0a31d65e90b0711d7d8576c5340?s=60&d=mm&r=g - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.
  پگاه امیری گفته:

  یا حق…
  باد همیشه در سمتی که ما میخواهیم نمی ورزد، اما باید بدانیم که چگونه قایق زمانمان را به هرجا که بخواهیم رهسپار کنیم…
  مدیریت یعنی رییس وقت خودمان باشیم.
  مدیریت یعنی برنامه ریزی، برنامه ریزی یعنی ذخیره سازی زمان.
  مدیریت یعنی درک کنیم که بزرگترین حادثه ها، در شلوغ ترین لحظه های ما اتفاق نمی افتد، بلکه در آرامترین آنها رخ میدهند…
  مدیریت یعنی هر روز وقتی را برای فکر کردن اختصاص دهیم تا صرفه جویی در زمان را یاد بگیریم.
  زمان یعنی وقت با ارزشترین منبع مالی و تمام موجودی شما برای خرید چیزهایی است که در زندگی خواهان آن هستید.
  زمان یعنی رشد شخصیت عامل اصلی صرفه جویی در وقت است. هر قدر انسان برتری باشیم با صرف وقت کمتری بهتر میتونیم به اهدافمون برسیم….
  مدیریت زمان وسیله ایست که میتواند شما را از جایی که هستید به جایی که میخواهید باشید برساند….
  کلام آخر اینکه ما در این آموزش یاد گرفتیم که با کنترل زمان مون میشه بهترین مدیر زمان خود برای رسیدن به موفقیت شد… ممنون از آموزش زیبا و بی نظرتون…
  با تشکر، دوست همیشگی باورهای انرژی مثبت Pegah ??????

  پاسخ
  • 7cf862f4a57c0e8701568edbe08169ca?s=60&d=mm&r=g - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.
   مدیر سایت گفته:

   با سلام و قبولی طاعات خدمت شما پگاه خانم عزیز
   خوشحالیم که دوستان مشتاق یادگیری امثال شما رو در کنارمون حس میکنیم و نظرات زیبا و پر انرژی برامون پایین هر آموزش میزارین سپاس از بودنتون.

   پاسخ
 2. ?s=60&d=mm&r=g - بررسی مدیریت زمان - در آموزش بررسی مدیریت زمان به مباحثی همچون: آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; آثار و نتایج مدیریت زمان در زندگی شما; زمان با ارزش ترین دارایی هر انسان; گذشت زمان نتایج رو نمایان میکنه; برنامه ریزی برای رسیدن به خواسته هامون; تقسیم بندی زمان: ۱) زمان گذشته ۲) زمان حال ۳) زمان آینده; نکته ی اصلی مدیریت زمان; زمان از دیدگاه قرآن; اهمیت زمان در اشعار; مدیریت زمان در نهج البلاغه;  می پردازیم.
  باران گفته:

  سلام خداقوت
  بحث هایی که عنوان می کنین کلماتی هستن که میشه از هر نظر و دیدگاهی راجع به اونها صحبت کرد
  در مورد برنامه ریزی زمان این رو میتونم بگم که: هر آدمی شرایط و موقعیت خاص خودش رو داره و نمیشه یه مدل برنامه رو به همهء آدمها توصیه کرد اما مسئله ای که اهمیت داره اینه که: ما از زمان و فرصتی که در اختیار داریم سعی کنیم بهترین استفاده رو ببریم و اجازه ندیم که لحظه های با ارزش عمرمون به هدر بره
  خوشبختانه چنین کاری شدنیه و فقط بستگی به نوع برنامه ریزی ما داره
  ما باید برنامه ریزی درستی مطابق شرایطمون داشته باشیم که بتونیم به همهء کارهامون برسیم چه کارهای
  واجب و لازمی که باید انجام بشه و چه کارهایی که جزء علاقه مندی هامون محسوب میشه میخوام از یه دریچه دیگه به مسئله زمان نگاه کنم
  جهانی که ما در اون زندگی می کنیم یه روند ثابت و یه روند متحرک داره
  روند ثابتش،مسائل طبیعی مثل روز و شب،تغییر فصلها و غیره س که از آغاز خلقت تا به حال همیشه یه روال ثابت رو داشته و خواهد داشت
  روند پویایی اون،تلاش و تکاپوی دائمی انسانهاس که باعث میشه دنیا از هر نظر رو به پیشرفت و تکامل پیش بره هر کدوم از ما آدمها در یه مقطع کوتاه زمانی به دنیا میایم،زندگی می کنیم و از دنیا میریم
  آیا تا به حال پیش اومده در خلوتمون این سوال کلیدی رو خطاب به خودمون بپرسیم که: وجود ما چه تاثیری
  میتونه در این دنیا داشته باشه؟
  شاید این سوالی باشه که همهء آدمهای موفق یه روز از خودشون پرسیده باشن
  و اگه ما بتونیم پاسخ مناسبی به این سوال بدیم قطعا
  خیلی بهتر و مفیدتر از زمان و لحظه هامون استفاده خواهیم کرد

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.