چکیده این آموزش

در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۲ به مباحث زیر می پردازیم:

  • راز خونسرد و آرام بودن
  • ورزش کردن
  • تغذیه مناسب
  •  رعایت بهداشت فردی
  • مثبت اندیش باش

how to make constructive habits2 02 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۲ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟۲ به ۸ ابزار از ۱۴ابزار عالی برای سلامتی جسمی و روحی افراد همچون ۱-راز خونسرد و آرام بودن، ۲-ورزش کردن، ۳-تغذیه مناسب، ۴- رعایت بهداشت فردی، ۵-مثبت اندیش باش، ۶-دانه رو بکار، ۷-خودت و دیگران را ببخش، ۸-از تجربیات دیگران استفاده کن، می پردازیم پس با ما همراه باشید:

بررسی سلامتی روحی شما

در ادامه ی آموزش میخوایم به سلامتی و تندرستی حاصل از عادتهایی که برای ما ضروری هست میپردازیم و صحت و سلامتی این باورهای مثبت و درست رو باهم بررسی میکنیم که علاوه بر جسم، سلامتی ذهنی و روحی هم داشته باشیم.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
تلاش با باورهای مثبت برای موفقیت

در قسمت اول آموزش چگونه عادت های سازنده بسازیم در مورد معنای عادت و انواع عادت و ثمربخشی و نهادینه کردن عادتها صحبت کردیم.

توضیحات استاد رضایی درباره قسمت دوم آموزش چگونه عادتهای سازنده بسازیم رو میتونید از طریق پلیر زیر بشنوید و لذت ببرید:

 

۱۴ ابزار عالی برای سلامتی جسمی و روحی افراد:

درین قسمت آموزش ما هشت عادت رو ازین ۱۴عادت موثر و سالم که سلامتی رو در ذهن و جسم ما به وجود میاره رو بررسی میکنیم،

تا سلامتی کامل جسمی و ذهنی رو در طول مسیر آگاهانه طی کنیم و در کنار جسم سالم، سلامتی ذهنی هم داشته باشیم تا در آرامش کامل ،

به خواسته هامون برسیم البته در مورد آرامش میتونید آموزش راز موفقیت و آرامش رو از قسمت آموزش های رایگان سایت دریافت کنید.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
راز موفقیت و آرامش

اما دز ادامه ی ساختن عادت هایی که سلامتی ذهنی و روحی و جسمی رو برای ما به وجود میاره به اولین عادت میرسیم و اون خونسرد بودنه که در ادامه کامل این عادت رو بررسی خواهیم کرد:

how to make constructive habits2 01 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۲ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟۲ به ۸ ابزار از ۱۴ابزار عالی برای سلامتی جسمی و روحی افراد همچون ۱-راز خونسرد و آرام بودن، ۲-ورزش کردن، ۳-تغذیه مناسب، ۴- رعایت بهداشت فردی، ۵-مثبت اندیش باش، ۶-دانه رو بکار، ۷-خودت و دیگران را ببخش، ۸-از تجربیات دیگران استفاده کن، می پردازیم پس با ما همراه باشید:

۱)راز خونسرد و آرام بودن

اولین ابزار برای سلامتی ذهن و روح و جسم خونسرد بودن هستش زمانی که در رویارویی با مسائل مختلف زندگی عادت کنیم که خونسرد و آرام باشیم،

مسلماً به‌راحتی به حل اون مسئله و چالش می‌پردازیم، چون در این صورت تمرکز ما روی راه‌حل مسئله است نه خود صورت سؤال،

افرادی که عصبانی و پرخاشگرن در این مواقع روی چگونگی اون اتفاق تمرکز می‌کنند و هم وقت و هم انرژی‌شون رو به نحوی صرف صورت سؤال مشکل و چالش به وجود آمده می‌کنند.

این افراد با واکنش‌های ناهنجار خودشون سلامت جسم و روحشون رو به خطر میندازن، چه‌بسا افرادی که در این‌جور مواقع دچار حمله‌های قلبی،

و ایست قلبی شدن و یا خیلی از افراد در این مواقع به دلیل از دست دادن قوه تمرکز خودشون با سرعت غیرمجاز رانندگی کردن و جان خود و افراد دیگه رو هم به خطر انداختن.

یا حتی میشه گفت یکی از عواقب جبران‌ناپذیر این عادت مخرب مورد حمله قرار دادن افراد دیگه و واکنش‌های فیزیکی که از خود بروز میدن، و منجر به آسیب دیدن جسمی دیگران میتونه باشه که تبعات زیانباری رو برای فرد به همراه داره.

اما کسانی که با خونسردی و حفظ کردن آرامششون به راه‌حلی برای مشکل پیش‌آمده فکرمیکنن مسلماً راحت‌تر و از مسیر کوتاه‌تر،

و کم زمان‌بر تری به جواب میرسن و در عین ناباوری می‌بینیم که این افراد سریعاً خودشون و چالش پیش رو، رو بازسازی کرده و به شرایط عادی برمیگردن.

پس سعی کنیم عادت خونسردی و آرامش رو در زمان پیش آمدن مشکلات جایگزین عادت بد خشم و عصبانیت کنیم و می‌بینیم که همین امر،

نه‌تنها به حل مسئله کمک کرده بلکه برای سلامتی روح و روان ما هم مؤثر واقع‌شده نتیجه می‌گیریم که این عادت خوب بر سلامتی جسمی و روانی ما تأثیر مثبتی داره.

یکی از راهکارهای که میتونم بهتون پیشنهاد بدیم این‌که رویارویی با هر چالش و مسئله‌ای از قدرت سؤال کمک بگیریم تا بتونیم به‌راحتی و با آرامش کامل،

از اون موضوع رد بشیم که میتونین برای درک بهتر از آموزش نتایج شگفت انگیز قدرت سؤال که در قسمت آموزش‌های رایگان هست استفاده کنید، اما بدونیم که با سؤال درست پرسیدن به‌راحتی راه‌حل رو پیدا می‌کنیم.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
نتایج شگفت انگیز قدرت سوال

راهکار دوم اینه که ما ازین زاویه به مسئله نگاه کنیم حالا که این اتفاق افتاده چطوری این مسئله رو برطرف کنیم و به جای اینکه آرامش و کنترل خودمونو از دست بدیم،

بیاییم روی مدیریت و حل مسئله اقدام کنیم که برای درک بیشتر حل مسائل به محصول ارزش تضاد مراجعه کنید.

برای دیدن و تهیه محصول ارزش تضاد کلیک نمایید…

how to make constructive habits2 03 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۲ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟۲ به ۸ ابزار از ۱۴ابزار عالی برای سلامتی جسمی و روحی افراد همچون ۱-راز خونسرد و آرام بودن، ۲-ورزش کردن، ۳-تغذیه مناسب، ۴- رعایت بهداشت فردی، ۵-مثبت اندیش باش، ۶-دانه رو بکار، ۷-خودت و دیگران را ببخش، ۸-از تجربیات دیگران استفاده کن، می پردازیم پس با ما همراه باشید:

۲)ورزش کردن

 دومین ابزار برای داشتن سلامتی ذهن و روح و جسم، ورزش کردن هستش ورزش نه‌تنها برای تناسب‌اندام بسیار لازم و ضروریه بلکه در بهبود سلامتی جسم،

و جان ماهم بسیار مؤثره، اگه همه افراد به نحوی بتونن این عادت مثبت و درست رو در زندگی خود پیاده‌سازی کنن و حداقل در روز نیم ساعت رو به این مقوله،

اختصاص بدن قطعاً دارای سلامتی جسمی و روحی و ذهنی خواهند بود در قسمت ورزش و تأثیرش بر روی سلامتی جسمی در فایل آموزش سریالی جسم سالم کلی صحبت میکنیم.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
چطور جسمی سالم داشته باشیم؟۱

وقتی ما در طول روز با همه کمبودهای زمانی و پرمشغله بودنمون یه تایم کوتاه رو به نرمش یا پیاده‌روی یا حرکات ورزشی اختصاص بدیم ازنظر جسمی همیشه،

در آمادگی لازم و سلامتی ذهنی و جسمی و روحی به سر می‌بریم، اعتمادبه‌نفس بالایی پیدا می‌کنیم و به تناسب‌اندام و وزن دلخواهمون می‌رسیم.

how to make constructive habits2 13 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۲ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟۲ به ۸ ابزار از ۱۴ابزار عالی برای سلامتی جسمی و روحی افراد همچون ۱-راز خونسرد و آرام بودن، ۲-ورزش کردن، ۳-تغذیه مناسب، ۴- رعایت بهداشت فردی، ۵-مثبت اندیش باش، ۶-دانه رو بکار، ۷-خودت و دیگران را ببخش، ۸-از تجربیات دیگران استفاده کن، می پردازیم پس با ما همراه باشید:

که در آموزش جامع اعتماد به نفس کامل مواردی که اعتماد به نفس مارو بالا میبرند بهش پرداختیم و همه ی موارد  لازم اعتماد به نفس رو بیان کردیم، و شما عزیزان با مراجعه به قسمت آموزش رایگان میتونین به این آموزش دسترسی داشته باشید.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
اعتماد به نفس

می تونیم بر افکار منفی و مخرب مسلط بشیم و خلاقیتمون رو هم در این زمان بهبود ببخشیم، ورزش و پیاده‌روی با استرس و اضطراب متضادِ،

و همین امر میتونه سلامتی جسم و روح ما رو تا حدودی زیادی تأمین کنه. ورزش کردن خیلی از بیماری‌های جسمی رو هم متوقف میکنه،

و یا حتی از مبتلا شدن به اونها جلوگیری به عمل میاره، پس این عادت لذت‌بخش و مفرح که عامل خیلی تأثیرگذاری در سلامتی جسم و روح ماست رو درخودمون،

تقویت و بارور کنیم و جز یکی از عادت‌های متوقف ناپذیر زندگی مون به‌حساب بیاریم تا همواره سلامتی روحی و ذهنی و جسمیمون رو حفظ کنیم.

هیچ‌وقت برای ورزش نکردن بهانه نیاریم این قدی فضاهای رایگان و پولی ورزشی در اختیار ما هست که میتونیم ورزش کنیم پس اگه وقتی نمیذاریم برای یه پیاده‌روی ساده،

بدونیم که در حال بهانه آوردن برای ورزش نکردن هستیم و باید ریشه بهانه رو پیدا کنیم و اون رو برطرف کنیم تا بتونیم شروع به ورزش کنیم و سلامت جسمانی و ذهنی خودمونو تقویت کنیم.
زنیرو بود مرد را راستی                   
زسستی کژی آید وکاستی

how to make constructive habits2 04 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۲ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟۲ به ۸ ابزار از ۱۴ابزار عالی برای سلامتی جسمی و روحی افراد همچون ۱-راز خونسرد و آرام بودن، ۲-ورزش کردن، ۳-تغذیه مناسب، ۴- رعایت بهداشت فردی، ۵-مثبت اندیش باش، ۶-دانه رو بکار، ۷-خودت و دیگران را ببخش، ۸-از تجربیات دیگران استفاده کن، می پردازیم پس با ما همراه باشید:

۳)تغذیه مناسب

سومین ابزار برای داشتن سلامتی کامل ذهنی باور به عادت داشتن تغذیه مناسب هستش، شاید بگید تغذیه مناسب داشتن آیا یه عادت محسوب میشه ؟؟!!

باید بگم بله ..عادت‌های غذایی ما و نوع ذائقه ما از روی یه عادتِ و این عادت از همون دوران کودکی در ما به وجود میاد و ما به سمت یک ذائقه و مزه خاص گرایش پیدا می‌کنیم،

خیلی از ما انسان‌ها به این مقوله که شیوه تغذیه مناسب نام داره توجهی نداریم و نوع غذا خوردنمون رو بنا به عادت‌های گذشته خود انتخاب می‌کنیم،

همینه که بعضی‌ها عادت دارند به خوردن غذاهای تند یا بعضی دیگه غذاهای چرب و یا تعدادی غذاهای کم‌چرب استفاده می‌کنند .

باید نحوه غذا خوردن خود رو طوری تغییر بدیم که عادت کنیم همیشه از غذاهای سالم و مقوی و باکیفیت استفاده کنیم،

چون خیلی خوب میدونیم که یه تغذیه درست و سالم سلامتی جسم و پوست و حتی روح ما رو می تونه در کنار ورزش تأمین کنه،

how to make constructive habits2 09 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۲ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟۲ به ۸ ابزار از ۱۴ابزار عالی برای سلامتی جسمی و روحی افراد همچون ۱-راز خونسرد و آرام بودن، ۲-ورزش کردن، ۳-تغذیه مناسب، ۴- رعایت بهداشت فردی، ۵-مثبت اندیش باش، ۶-دانه رو بکار، ۷-خودت و دیگران را ببخش، ۸-از تجربیات دیگران استفاده کن، می پردازیم پس با ما همراه باشید:

بایستی این‌رو بدونیم که با هر چیزی که داریم شروع کنیم در هر شرایطی که داریم برای اینکه بدونیم باید چیکارکنیم در شرایط بهترِ همیشه این سؤال رو از خودمون بپرسیم:

در این شرایط من چطور میتونم با همین امکاناتی که در اختیار دارم سلامتی غذایی خودم رو تأمین کنم؟

وقتی با این نگاه از خودمون سؤال کنیم حتماً راهکارهای خوبی رو پیدا خواهیم کرد:

قَالَ عِیسَى ابْنُ مَرْیَمَ اللَّهُمَّ رَبَّنَا أَنْزِلْ عَلَیْنَا مَائِدَهً مِنَ السَّمَاءِ تَکُونُ لَنَا عِیدًا لِأَوَّلِنَا وَآخِرِنَا وَآیَهً مِنْکَ وَارْزُقْنَا وَأَنْتَ خَیْرُ الرَّازِقِینَ

عیسی بن مریم گفت: خدایا! ای پروردگار ما! برای ما از آسمان سفره‌ای پر از غذا نازل کن تا عیدی باشد برای اهل زمان ما و نسل آینده ما، و نشانه‌ای از سوی تو؛ و ما را روزی‌بخش که تو بهترین روزی دهندگانی.(سوره مائده آیه ۱۱)

همیشه خیلی راحت میتونی از خدای خودمون هرچیزی رو درخواست کنیم و با ایمان و باور به دریافت از سوی پروردگارمون میتونیم، به هرچیزی که میخوایم برسیم فقط باید باورش کنیم که خداوند رزاق و روزی دهندس.

how to make constructive habits2 05 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۲ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟۲ به ۸ ابزار از ۱۴ابزار عالی برای سلامتی جسمی و روحی افراد همچون ۱-راز خونسرد و آرام بودن، ۲-ورزش کردن، ۳-تغذیه مناسب، ۴- رعایت بهداشت فردی، ۵-مثبت اندیش باش، ۶-دانه رو بکار، ۷-خودت و دیگران را ببخش، ۸-از تجربیات دیگران استفاده کن، می پردازیم پس با ما همراه باشید:

۴)سلامتی یعنی رعایت بهداشت فردی

چهارمین ابزار برادی داشتن عادت خوب و سازنده و سلامتی ذهن و روح و جسم رعایت کردن تمام گزینه‌های بهداشت فردی ازجمله دوش گرفتن متداوم،

مسواک کردن، شستن و پاکیزه کردن دست‌ها و صورت، استفاده از وسایل شخصی مربوط به خود و کلی موارد دیگه می تونه سلامتی جسم و روح ما رو در پی داشته باشه،

و ما باید رعایت بهداشت فردی رو به‌صورت یه عادت سازنده در زندگی خودمون پیاده کنیم. عادت کنیم هرروز بعد از وعده‌های غذایی مسواک بزنیم،

عادت کنیم دست و صورت خودمون رو قبل از خوردن خوراکی‌ها و غذا تمیز بشوریم، عادت کنیم از حوله و مسواک و شانه و لباسی مخصوص خودمون استفاده کنیم،

و همواره از لباس های تمییز بپوشیم تا همواره سلامتی جسمیمون حفظ بشه. پس با رعایت این چهار مورد و تبدیل اون ها به یه عادت در زندگی خود میتونیم، سلامتی روح و روان و جسم خودمون رو حفظ کنیم.

how to make constructive habits2 06 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۲ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟۲ به ۸ ابزار از ۱۴ابزار عالی برای سلامتی جسمی و روحی افراد همچون ۱-راز خونسرد و آرام بودن، ۲-ورزش کردن، ۳-تغذیه مناسب، ۴- رعایت بهداشت فردی، ۵-مثبت اندیش باش، ۶-دانه رو بکار، ۷-خودت و دیگران را ببخش، ۸-از تجربیات دیگران استفاده کن، می پردازیم پس با ما همراه باشید:

۵)برای سلامتی مثبت اندیش باش

پنجمین ابزار برای داشتن زندگی سالم و سلامتی روح روان و ذهن مثبت اندیش بودن و خوشبین بودن هستش یکی از مهم‌ترین عادت‌های خوبی که ما باید،

در زندگی داشته باشیم مثبت بودن و مثبت اندیشیِ. ما در فایل رایگان آموزش باور به این موضوع پرداختیم که همه چی از باورهای ما شکل می گیره،

وقتی‌که ما باورهای مثبتی در زندگی نسبت به افراد و شرایط گوناگون داریم پس باحال خوب و امیدواری کامل به مسیر رسیدن به اهدافمون ادامه میدیم.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
باور مثبت تنها راه دست یافتن به خواسته ها

اگه ما مثبت اندیشی و نگاه کردن به نیمه پر لیوان رو در زندگی و کارهای روزمره به‌صورت یه عادت دربیاریم می تونیم در راه رسیدن به هدف‌ها مون موفق باشیم،

پس با دید خوب و مثبت به اطراف و شرایط موجودمون نگاه کنیم و این باور متعالی رو در خودمون بارور و تقویت کنیم و وقتی این باورها نهادینه بشن،

که در مورد نهادینه کردن عادت و باور در قسمت اول آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم۱ کامل بیان کردیم و شما عزیزان میتونید به این قسمت از آموزش مراجعه کنید.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱

مثبت اندیشی در زندگی ما پنجره‌ای رو روبه سرسبزی و دشت‌های آرامش و احساس رضایت باز می کنه، وقتی من در مورد مسائل مختلف زندگی باورهای مثبتی دارم،

لزوماً اون کار به خودی خودش و طبق قوانین دنیا راحت‌تر و ساده‌تر و از جایی که اصلاً فکرش رو نمی‌کنم به انجام میرسه،

چند وقت پیش با یه دوست در حال صحبت بودم که درگیر یک سری مسئله‌های اشتباه ذهنی شده بود و در اولین مرحله بهش گفتم،

در این مدت‌زمانی که تو درگیر این سوءتفاهم شده بودی و دور گرفته بودی آیا ذهنت در مورد اون موضوع افکار مثبتی داشت؟

how to make constructive habits2 07 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۲ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟۲ به ۸ ابزار از ۱۴ابزار عالی برای سلامتی جسمی و روحی افراد همچون ۱-راز خونسرد و آرام بودن، ۲-ورزش کردن، ۳-تغذیه مناسب، ۴- رعایت بهداشت فردی، ۵-مثبت اندیش باش، ۶-دانه رو بکار، ۷-خودت و دیگران را ببخش، ۸-از تجربیات دیگران استفاده کن، می پردازیم پس با ما همراه باشید:

خب جواب این سؤال برای افرادی که یاد نگرفتن آگاهانه ذهنشون رو کنترل کنن یک کلمس و اون نه، کار ذهن ما منفی‌بافی و زمانی که ما این‌رو درک نکنیم ،

میگیم که دنیا مثبت نیست و ذهنمون هم برای این مورد هزاران دلیل میاره من همیشه میگم با منفی‌بافی به هیچ جایی نمی‌رسیم همین‌طوری که تا الآن نرسیدیم،

بایستی مثبت بودن رو آگاهانه انتخاب کنیم و روی این موضوع کارکنیم و یادمون باشه ما به‌صورت خودبه‌خود مثبت نخواهیم شد.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
خوشبختی احساسی درونی

۶)دانه سلامتی رو در مزرعه زندگیت بکار

اما به شیشمین ابزار داشتن عادات خوب برای داشتن سلامتی روح و ذهن و جسم رسید و اون اینه که عادت‌های خوب‌رو مثل یه دانه در روح زندگی مون بکاریم، و با تمرکز و تفکر هرروز اون عادت‌ها رو در درون خودمون رشد و پرورش بدیم تا به یه نهال جوان و نازک تبدیل بشه.

رفته‌رفته با گذشت زمان و تمرین و تکرار و مراقبت‌های بیشتر این نهال ظریف عادت‌های خوب‌رو در وجودمون به درختی تناور و پرشاخ و برگ تبدیل کنیم،

که هیچ تبر بدبینی و ناامیدی نتونه اون رو قطع کنه. زمانی که ما یک عادت خوب‌رو در وجود خودمون کشف می‌کنیم نباید اون رو به حال خودش رها کنیم، بلکه باید با رسیدگی و آبیاری کردن اون که همون تمرین و تمرکزِ این عادت رو در وجودمون رشد و نمو بدیم،

وقتی من در درونم از حس کمک کردن به مردم لذت می‌برم پس باید همیشه در صورت توانم این کار رو انجام بدم که این عادت درست،

و خوب رفته‌رفته کم‌رنگ نشه و به خودم بیام و ببینم که از صفحه وجودم این عادت خوب پاک‌شده چون گفتیم عادت‌ها قابل ترک و تغییر و حتی از بین رفتن هستن،

how to make constructive habits2 08 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۲ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟۲ به ۸ ابزار از ۱۴ابزار عالی برای سلامتی جسمی و روحی افراد همچون ۱-راز خونسرد و آرام بودن، ۲-ورزش کردن، ۳-تغذیه مناسب، ۴- رعایت بهداشت فردی، ۵-مثبت اندیش باش، ۶-دانه رو بکار، ۷-خودت و دیگران را ببخش، ۸-از تجربیات دیگران استفاده کن، می پردازیم پس با ما همراه باشید:

اما وقتی‌که ما داریم روی عادت‌های مثبت تمرکز میذاریم و اونارو داخل خودمون و زندگیمون رشد میدیم عادت‌های بد ما قدرتشون رو از دست میدن کم‌کم، و همین‌طوری عادت‌های مثبت رشد پیدا می‌کنند و تا زمانی که ما این کار رو می‌کنیم همواره رشد خواهیم کرد.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
تقوا مهم ترین ابزار همراه در مسیر موفقیت

۷)خودت و دیگران را ببخش

هفتمین عادتی که باید در خودمون نهادینه کنیم و یکی از عادت‌های خوب که هم ازنظر علمی و هم ازنظر آموزه‌های دینی مورد اهمیت قرار داره بخشش و بخشیدنِ.

بخشش یعنی گذشت کردن از خطاها و اشتباهات خودمون و دیگران، تا زمانی که ما نتونیم خودمون رو ببخشیم نمی تونیم در وجودمون تعادل روحی و فکری ایجاد کنیم،

با رسیدن به این عادت مهم در زندگی می تونیم روابط مناسبی رو در روزمره هامون به وجود بیاریم که ما رو در راه رسیدن به اهدافمون کمک و یاری کنه.

زمانی که ما از خطا و اشتباهات دیگران می‌گذریم و اونها رو مورد عفو و گذشت خودمون قرار میدیم نه‌تنها ازنظر روحی شرایط خوبی رو برای خودمون فراهم می‌کنیم،

بلکه با این امر مهم درهای خیروبرکت و فراوانی رو به روی خودمون وزندگی مون باز می‌کنیم، تا مدت‌زمانی که ما یه فرد نبخشیدیم عادت‌های بدی رو مثل غیبت،

تهمت زدن، کینه و . . . رو داخل خودمون زنده نگه میداریم بخشیدن یه عادت خوبِ به همین دلیلی میگیم که عادت‌های بد رو با عادت‌های خوب جایگزین کنیم،

و نکته جالب توی جایگزین کردن این‌که وقتی این کار رو می‌کنیم شاید با جایگزینی یه عادت خوب چندین عادت منفی رو از خودمون دور کنیم.

how to make constructive habits2 12 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۲ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟۲ به ۸ ابزار از ۱۴ابزار عالی برای سلامتی جسمی و روحی افراد همچون ۱-راز خونسرد و آرام بودن، ۲-ورزش کردن، ۳-تغذیه مناسب، ۴- رعایت بهداشت فردی، ۵-مثبت اندیش باش، ۶-دانه رو بکار، ۷-خودت و دیگران را ببخش، ۸-از تجربیات دیگران استفاده کن، می پردازیم پس با ما همراه باشید:

که برای درک بیشتر این قسمت میتونید آموزش بخشش رو کامل دنبال کنید و تموم زوایای بخشیدن رو از نظر قرآن و نهج البلاغه برای خودتون پدیدار کنید،و درک با لذتی رو شاهد باشید در زندگیتون و همواره بخشش رو سرلوحه ی کاراتون در زندگی قرارد بدید.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
بخشش زیباترین قدرت خداوندی

۸)از تجربیات دیگران استفاده کن

آخرین مورد از عادت های سازنده که درین قسمت بهش میپردازیم استفاده از تجربیات دیگران هستش وقتی ما خودمون رو عادت بدیم که از تجربه‌های آدم‌های موفق، استفاده کنیم و یِه گوش شنوا در مورد حرف‌ها و نصایح انسان‌های موفق داشته باشیم

میتونیم کمتر در زندگی به موانع برخورد کنیم و در زمان رسیدن به مشکل هم با راه‌کارهایی که اونها دادن و استفاده درست، و گسترده‌تر از اون راه‌حل‌ها موانع رو برطرف کنیم و سلامتی جسمی و ذهنی خودمون رو مراقبت کنیم.

در مورد الگوبرداری و استفاده از تجربیات میتونید به آموزش الگوبرداری از افراد موفق رو دنبال کنید و به درک و فهم بهتری نسبت به این مسئله دست پیدا کنید

امیدواریم که آموزش هایی که برا هر قسمت پیشنهاد میدیم رو حتما دنبال کنید و برای اینکه احاطه بیشتری به موضوعات داشته باشید، نیازه که این آموزشهارو بعنوان مکمل در کنار هم داشته باشید و گوش بدین.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
الگوبرداری از افراد موفق

درواقع تجربه‌های آدم‌های موفق مثل یه نقشه گنج می مونه که ما در دستمون داریم و با استفاده از اون نقشه مسیرها و تونل‌ها رو دنبال می‌کنیم،

و هر جا هم مانعی سر راهمون باشه با نگاه کردن به نقشه می‌فهمیم یه میانبر برای عبور از اون قسمت وجود داره و اگه دقیقاً بر اساس اون نقطه‌های تعیین شده در نقشه،

جلو بریم بعد از مدتی به طلا دسترسی پیدا می‌کنیم که گنج و طلا همون رسیدن به هدف‌های مهم زندگی ما میتونه باشه.

how to make constructive habits2 10 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۲ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟۲ به ۸ ابزار از ۱۴ابزار عالی برای سلامتی جسمی و روحی افراد همچون ۱-راز خونسرد و آرام بودن، ۲-ورزش کردن، ۳-تغذیه مناسب، ۴- رعایت بهداشت فردی، ۵-مثبت اندیش باش، ۶-دانه رو بکار، ۷-خودت و دیگران را ببخش، ۸-از تجربیات دیگران استفاده کن، می پردازیم پس با ما همراه باشید:

سلامتی مهمترین نعمت زندگی شما

عادت سلامتی ایجاد کردن بسیار لذت بخش هستش شاید اینکه ما بدونیم عادت خود به خود میتونه رفتار خوبی باشه جای سؤالی رو برای شما پیش میاره،

در زمان‌های که ما شروع به انجام یک کار می‌کنیم در تکرار بعدی مغز ما به دنبال این موضوع هستش که در اقدام بعدی این کار رو به چه صورتی انجام بده که انرژی و درگیری ذهنی کمتری رو برای ما به وجود بیاره،

پس در واقع عادت میتونه انرژی مارو ذخیره کنه و باعث شه خیلی از کارها رو به صورت درستی انجام بدیم و این در حالیه که ما تمرکز زیادی رو روی اون نداریم.

اینکه ما میتونیم با جایگزین عادت‌های درست انرژی مثبت خودمون رو ذخیره کنیم و این در حالتیه که اون رو در اقدام‌های سازنده بعدی خرج می‌کنیم،

باعث میشه نگاه بهتری رو به این موضوع عادت داشته باشیم و برای تغییر دادن عادت‌های قدیمی انگیزه بیشتری رو داشته باشیم.

اما نکته‌ای که میخوام در مورد باورها و تغییر اونا بهتون بگم اینه که درگیر توجیه‌های ذهنیتون نشید چون ما میتونیم به راحتی برای عادت‌های بدی که داریم توجیه‌های قانع کننده‌ای رو داشته باشیم،

به این صورت که بی‌خیال این موضوع میشیم در قدم اول این رو یادتون باشه که ما بایستی پذیرش داشته باشیم که این عادت در ما یک عادت اشتباه هستش و ما بایستی برای تغییر اون عادت وقت بزاریم.

اگر ما نتونیم این پذیرش و انعطاف پذیری رو در خودمون ایجاد نکنیم مطمئناً درگیر توجیه‌های که داریم میشیم و بی‌خیال اون تغییرات خواهیم شد پس حتماً به صورت صادقانه با خودتون برخورد کنید.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
۵نکته آسان برای انعطاف‌پذیری ۱

روش‌های که در این قسمت و قسمت بعدی به شما میگیم رو حتماً با خودتون تکرار کنید تا بتونید نتایج مطلوبی رو از این آموزش‌ها بگیرید و برای درک بیشتر میتونین به قسمت آموزش‌های رایگان و محصولات سایت ما برید تا بتونید آگاهی‌های بیشتری رو دریافت کنید.

جمع بندی آموزش و کلام پایانی:

اگر بدونیم که تجربه و دانش انسان‌ها چه تأثیری میتونه داشته باشه روی موفقیت ما انسان‌ها هرروز میریم و به دنبال دانش اون انسان‌ها می‌گردیم،

و اون رو به دست میاریم دامش و تجربه یک فرد میتونه در زمان و پول رو به ما هدیه بده با اون دانشی که با ما در اون مدت‌زمان انتقال میده از دست رفتن زمان و پول ما جلوگیری خواهد کرد.

how to make constructive habits2 11 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۲ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟۲ به ۸ ابزار از ۱۴ابزار عالی برای سلامتی جسمی و روحی افراد همچون ۱-راز خونسرد و آرام بودن، ۲-ورزش کردن، ۳-تغذیه مناسب، ۴- رعایت بهداشت فردی، ۵-مثبت اندیش باش، ۶-دانه رو بکار، ۷-خودت و دیگران را ببخش، ۸-از تجربیات دیگران استفاده کن، می پردازیم پس با ما همراه باشید:

در قسمت بعدی ادامه ی شیش تای باقی مونده از عادت های سازنده و کلی موارد دیگه رو باهم بررسی خواهیم کرد اما لازمه ی آموزش جلسه ی بعد،

داشتن تسلط به آموزش های قسمت اول و قسمت دوم همین آموزش میباشد. برای داشتن سلامتی در زندگی که شامل سلامتی ذهن و روح،

و سلامتی جسمانی هستش باید سلامتی باورها و افکار درست رو هر روز به ذهنمون و جسممون تزریق کنیم.
دوستتون داریم
در پناه حق
یا حق.

 

محصولات پیشنهادی

جدیدترین آموزش های رایگان 

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.