چکیده این آموزش

در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحث زیر می پردازیم:

  •  عادت‌های خوب
  •  عادت‌های بد
  •  آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!
  •  نهادینه کردن عادت‌های خوب
  •  همیشه سعی کن ثمربخش باشی

how to make constructive habits1 01 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحثی همچون: عادت‌های خوب، عادت‌ها، ۱-عادت‌های خوب، ۲-عادت‌های بد، آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!، نهادینه کردن عادت‌های خوب، ۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی، ۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار، ۳-به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده، می پردازیم و با هم در مورد تک تک این مباحث گفتگو میکنیم پس با ما همراه باشید:

عادت‌های خوب

این آموزش در چهار قسمت در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت و درین آموزش به عادت‌های سازنده میپردازیم و درین چهار قسمت عادت‌ها رو از زوایای مختلفی بررسی میکنیم و در نهایت میتونیم عادت‌ها مونو شناسایی کنیم.

و با عادت‌های سازنده و قدرتمند جایگزین کنیم در آموزش عادات شگفت انگیز به کلیت عادتها پرداختیم که پیشنهاد میکنیم در ابتدا اول آموزش عادات شگفت انگیز رو دنبال کنید تا به دیدگاه کلی نسبت به عادت‌ها پیدا کنید و بعد به ادامه این آموزش بپردازیم.

توضیحات استاد رضایی در مورد آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم قسمت اول رو از طریق پلیر زیر بشنوید و لذت ببرید:

how to make constructive habits1 18 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحثی همچون: عادت‌های خوب، عادت‌ها، ۱-عادت‌های خوب، ۲-عادت‌های بد، آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!، نهادینه کردن عادت‌های خوب، ۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی، ۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار، ۳-به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده، می پردازیم و با هم در مورد تک تک این مباحث گفتگو میکنیم پس با ما همراه باشید:

عادت‌ها

در فایل آموزشی عادات شگفت انگیز که بر روی قسمت آموزش رایگان سایت قرارگرفته به مفهوم دقیق و درستی از عادت و انواع آن پرداختیم.

در این آموزش در پیرو اون مطالب و تکمیل کردن مفاهیم آموزشی عادت‌ها به‌نوعی از عادت‌ها که همون عادت‌های خوب و سازنده است اشاره می‌کنیم، و در مورد این مبحث توضیحات کافی و کاملی رو در این آموزش ارائه میدیم.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
عادات شگفت انگیز

برای این‌که بتونیم درک درستی از مطالب گفته‌شده داشته باشیم یه فلش بک به نوشته‌های آموزش عادات شگفت انگیز، و تعریفی خلاصه‌شده از ( مفهوم  عادت‌ها ) می‌پردازیم، کلمه عادت رو میشه خلق‌وخو و انس گرفتن به کسی یا چیزی معنا کرد.

هر پدیده و خصوصیتی که در اثر تکرار و انجام شدن منظم در ما به وجود میاد عادت نام داره. اگر ما به چیزی فکر کنیم و اون رو همیشه، و منظم در وقت‌هایی خاص انجام بدیم، اون عمل  به‌مرورزمان برای ما تبدیل به یک عادت میشه،

how to make constructive habits1 02 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحثی همچون: عادت‌های خوب، عادت‌ها، ۱-عادت‌های خوب، ۲-عادت‌های بد، آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!، نهادینه کردن عادت‌های خوب، ۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی، ۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار، ۳-به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده، می پردازیم و با هم در مورد تک تک این مباحث گفتگو میکنیم پس با ما همراه باشید:

شکل‌گیری عادت‌ها در وجود ما ناشیِ از قسمت بزرگی از باورها، اعتقادات و ارزش‌های وجودی ما انسان‌ها،

و طرز فکر ما درباره‌ی خودمون که در دوران کودکی ما شکل‌گرفته است این همون جاییِ که ذهن نقش مهمی رو ایفا می‌کند.

بد نیست بدونیم روانشناسان اعتقاد دارن که شخصیت ما، نتیجه‌ مجموعه‌ای از عادت‌های ماست. عادت‌ها هسته اصلی شخصیت ما رو شکل میدن، و با توجه به اونها روش و سبک زندگی هر کدوم از ما میتونه متفاوت باشه،

تعریف دقیق‌تری که میشه برای عادت گفت این‌که در صورت تکرار یک عمل و ملکه شدن آن عمل برای انسان عادت حاصل می شه همون طوری که قبلاً هم گفتیم عادت‌ها رو می تونیم به دودسته تقسیم‌بندی کنیم:

how to make constructive habits1 03 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحثی همچون: عادت‌های خوب، عادت‌ها، ۱-عادت‌های خوب، ۲-عادت‌های بد، آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!، نهادینه کردن عادت‌های خوب، ۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی، ۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار، ۳-به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده، می پردازیم و با هم در مورد تک تک این مباحث گفتگو میکنیم پس با ما همراه باشید:

۱)عادت‌های خوب

اگه رفتار و عقاید درستی رو به‌صورت مکرر در زندگیمون پیاده کنیم میشه گفت ما عادت خوبی داریم، داشتن عادت‌های خوب و رفتار درست در زندگی باعث میشه به یک فرد دوست‌داشتنی و شخصیتی ایده آل تبدیل بشیم،

و زندگی کسل‌کننده خودمون رو به یک زندگی خوب و عالی  و مفرح و شاد تبدیل کنیم . برای داشتن یک زندگی شاد فقط کافیِ که با عادت‌های خوب،

و انواع اون ها آشنا بشیم، حالا اینکه ما فقط میگیم عادت‌های مثبت رو داشته باشیم تا بتونیم از زندگی لذت ببریم منظورمون انجام کارهای خاصی نیست،

وقتی‌که ما شروع می‌کنیم به رشد شخصی پیدا کردن و تکرار کردن رشد و یادگیریمون در اثر همین رشد شخصی و تکرار عادت‌های ما هم مثبت خواهد شد.

how to make constructive habits1 04 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحثی همچون: عادت‌های خوب، عادت‌ها، ۱-عادت‌های خوب، ۲-عادت‌های بد، آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!، نهادینه کردن عادت‌های خوب، ۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی، ۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار، ۳-به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده، می پردازیم و با هم در مورد تک تک این مباحث گفتگو میکنیم پس با ما همراه باشید:

۲)عادت‌های بد

اگر رفتار و عقاید نادرست ملکه نفس و ذهن ما شده باشه ما به رفتار و عقاید بدی عادت می‌کنیم، که ما به این مبحث فعلاً در این آموزش کاری نداریم.

آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!

عادت‌ها به دلیل تکرار مداوم در ذهن و فکر ما به‌خودی‌خود و به‌راحتی قابل ترک کردن نیستن، نکته قابل‌توجه این‌که ما از خود عادت‌ها،

برای رهایی از دست عادت‌ها استفاده  کنیم این یعنی چی؟؟! یعنی این‌که برای رهایی و ترک عادت‌های بد ما ناچاریم عادت‌های خوب را در خودمان ایجاد و جایگزین عادت‌های بد کنیم.

از قدیم گفتن که ترک عادت موجب مرضِ تحت ، نباید سعی کنیم یک عادت رو کامل کنار بذاریم یا یک عادت رو یهویی ترک کنیم عادت‌ها رو میشه به‌صورت جایگزینی و آروم آروم تغییر داد.

how to make constructive habits1 05 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحثی همچون: عادت‌های خوب، عادت‌ها، ۱-عادت‌های خوب، ۲-عادت‌های بد، آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!، نهادینه کردن عادت‌های خوب، ۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی، ۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار، ۳-به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده، می پردازیم و با هم در مورد تک تک این مباحث گفتگو میکنیم پس با ما همراه باشید:

در این صورت بدون اینکه ذهن مقاومتی از خودش نشون بده یا اینکه سختی رو متحمل بشیم اون عادت‌ها رو ترک می‌کنیم با این تفاوت که،

عادت‌های بهتری رو جایگزین کرده‌ایم . به‌طورکلی عادت‌ها وسعت دایره اثر و عملش در انسان و حتی حیوانات صرف‌نظر از سایر جهات و جنبه‌ها،

و آثار وجودی گوناگونش ازجمله عواملیِ که اگر آگاهانه و به‌طور اصولی مورد توجه و استفاده قرار بگیره، نقش و اثر تربیتی مخصوص به خود داشته،

و در مواردی امر تربیت و حتی تعلیم مبتنی و متکی بر پیدایش عادت میشه، حدود نیمی از رفتارهای روزمره ما بر اساس عادت‌ها و بدون توجه و به‌صورت ناآگاهانه انجام میشن .

وقتی اجازه مید‌یم تا عادت‌های بد در نهاد ما قدرت بگیرن، این عادت‌ها به شکل موانعی در مسیر موفقیت ما قرار می‌گیرن،

حرف اصلی این‌که عادت‌های بد، مخرب هستن و به‌آرامی در وجود ما ریشه میدوانن، تا جایی که حتی متوجه زیانی که به ما میرسه  از سمت این عادت‌ها نمی‌شیم.

هیچ‌کسی از روز اول عادت‌های خوب یا بدی نداشته به این صورت که بیایم بگیم ماهیت این آدم از روز اول به این صورت بوده و هیچ راهی دیگه نیست،

همه‌چیز آروم آروم شکل میگیره و چون آروم آرومه ما حسش نمی‌کنیم اگه به‌صورت یهویی به یه فرد بگن بیا این عادت بد رو از این به بعد داشته باش، حتماً مخالفت می‌کند اما چون آروم آروم همه‌چیز شروع می‌کند به شکل‌گیری چیزی احساس نخواهد شد.

how to make constructive habits1 08 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحثی همچون: عادت‌های خوب، عادت‌ها، ۱-عادت‌های خوب، ۲-عادت‌های بد، آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!، نهادینه کردن عادت‌های خوب، ۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی، ۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار، ۳-به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده، می پردازیم و با هم در مورد تک تک این مباحث گفتگو میکنیم پس با ما همراه باشید:

وارن بافت  میگه: برای ایجاد یه عادت جدید در خودتان به ۶۶ روز زمان نیاز دارید. 

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
الگوبرداری از افراد موفق

نهادینه کردن عادت‌های خوب:

هر عادتی که  در وجود ماست قابل‌تغییر، فقط باید طرز کارش رو بشناسیم و توسط عادت‌های‌ دیگه مون بتونیم اون رو کنترل کنیم.

اگر این‌طوری نبود و قرار بود تک‌تک کارهامون رو آگاهانه انجام بدیم، زیر حجم زیاد کارها دوام نمی‌آوردیم، اما خوشبختانه عادت‌ها به کمک ما اومدن،

چارلز دوهیگ، در کتابش «قدرت عادت» نشان می‌دهد که چطور نیروی عادت‌ها رو میشه مهار کرده و عادت‌هامون  را طوری تغییر بدیم، که به نفعمون عمل کنن. «وقتی یک عادت را به اجزایش تقسیم کنید، آن را تحت کنترل خواهید داشت.».

how to make constructive habits1 07 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحثی همچون: عادت‌های خوب، عادت‌ها، ۱-عادت‌های خوب، ۲-عادت‌های بد، آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!، نهادینه کردن عادت‌های خوب، ۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی، ۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار، ۳-به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده، می پردازیم و با هم در مورد تک تک این مباحث گفتگو میکنیم پس با ما همراه باشید:

عادت‌های کوچک می‌تونن شخصیت فرد رو بسازن و به‌مرورزمان قدرتی بیشتری در ما پیدا کنن و جز جدایی‌ناپذیر شخصیت ما باشن،

کتاب اثر مرکب هم به این قضیه پرداخته و به اصل پرداخته است. مربی مایکل فلپس شناگر معروف که مدال‌های جهانی و المپیک زیادی رو داره،

به او چیزی داد که او رو از دیگران کاملاً متمایز کرد، در اون عادت‌هایی به وجود آورد که باعث شد مایکل ازنظر ذهنی تبدیل به قوی‌ترین شناگر جهان بشه.

برای تغییر عادت‌ها باید برنامه داشته باشیم، از قبل به‌طور دقیق تصمیم بگیریم که اگه اون میل و عادت به سراغ‌ مون اومد چی کارکنیم، سپس از برنامه‌های خودمون پیروی کنیم.

how to make constructive habits1 06 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحثی همچون: عادت‌های خوب، عادت‌ها، ۱-عادت‌های خوب، ۲-عادت‌های بد، آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!، نهادینه کردن عادت‌های خوب، ۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی، ۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار، ۳-به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده، می پردازیم و با هم در مورد تک تک این مباحث گفتگو میکنیم پس با ما همراه باشید:

برای درک تغییر به آموزش چگونه در ۱۰ روز تغییر کنیم مراجعه کنید و از قدرت تغییر در عادت‌ها استفاده کنید و خیلی راحت عادت‌های سازنده رو در خودتون بسازید.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
چگونه در۱۰روز تغییر کنیم؟

ما هم‌توان و هم مسئولیت تغییر زندگی و دنیای خودمون رو داریم، تنها انتخاب ما در این مرحله این‌که شروع به کارکنیم،

به توصیه چارلز دوهیگ نویسنده کتاب « قدرت عادت »عمل کنیم، عادت‌های خودمون رو ابتدا شناسایی کرده و اون ها رو در هم بشکنیم،

و عادت‌های جدیدی در خودمون ایجاد کنیم. با شناخت کامل و آگاهانه از عادت‌های خودمون خیلی راحت میشه اونها رو تغییر داد،

و این‌گونه میتونیم زندگی خودمون رو از نو بسازیم، عادت‌ها اگه خوب شناسایی بشن و درست مورد استفاده قرار بگیرن میتونن راه موفقیت،

و پیشرفت ما رو هموار کنن، عادت‌ها مثل ریل‌های قطار می مونن و پیشرفت و تلاش ماهم خود قطار و خود ما لوکوموتیوران این قطاریم.

how to make constructive habits1 09 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحثی همچون: عادت‌های خوب، عادت‌ها، ۱-عادت‌های خوب، ۲-عادت‌های بد، آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!، نهادینه کردن عادت‌های خوب، ۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی، ۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار، ۳-به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده، می پردازیم و با هم در مورد تک تک این مباحث گفتگو میکنیم پس با ما همراه باشید:

یاد بگیریم هرروز بهتر از دیروز باشیم و امروز بیشتر از دیروز تلاش کنیم درراه رسیدن به اهدافمون، ما خوب میدونیم که زمان در گذرِ و توقف‌ناپذیر توی فایل آموزشی بررسی مدیریت زمان به این مطلب اشاره کردیم،

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
بررسی مدیریت زمان

پس حالا که چه بخوایم چه نخوایم زمان میگذره بیایم بهترین و بهینه‌ترین استفاده رو از اون انجام بدیم، کافیِ در هرروز فقط یک ساعت از زمانمون رو،

اختصاص بدیم  به مطالعه در حوزه و زمینه کاری موردعلاقه مون، در پایان یک ماه، ما سی ساعت وقت مفید رو صرف یادگیری اون موضوع کردیم،

و قاعدتاً این مسئله به‌مرورزمان برای ما به شکل عادت‌ها درمی‌آیند و بعد از مدتی ما در اون زمینه خاص تبدیل به یک آدم شناخته‌شده و صاحب‌نظر می شیم.

عادت‌ها زندگی مارو شکل میده  و پایه و اساس و فونداسیون زندگی ما بر اساس عادت‌هاست، هر عادتی مثل یه کلاف کاموا میمونه که دور ما پیچیده میشه،

باید عادت کنیم همیشه عمل کردمون رو بهتر و بهتر کنیم، ارزشمندترین چیزی که در دنیا داریم توانایی و قدرت درونی ما برای انجام کارهاست، ما باید سعی کنیم عادت‌های خوبی رو که در زندگی ما نقش مفیدی داره رو رشد و پرورش بدیم و بیشتر روشون کارکنیم.

how to make constructive habits1 10 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحثی همچون: عادت‌های خوب، عادت‌ها، ۱-عادت‌های خوب، ۲-عادت‌های بد، آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!، نهادینه کردن عادت‌های خوب، ۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی، ۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار، ۳-به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده، می پردازیم و با هم در مورد تک تک این مباحث گفتگو میکنیم پس با ما همراه باشید:

۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی:

ما آدم‌ها طوری خلق شدیم که خلق‌کننده زندگی و سرنوشت خودمونیم و به ما توصیه‌شده که همیشه برای زندگی خودمون و آدم‌های اطرافمون ثمربخش باشیم،

این‌که ما بتونیم به اطرافیانمون آموزه‌های جدید و قدرت خلق ابتکارات رو در زندگیشون بدیم میتونه ما رو انسانی فداکار و ثمربخش معرفی کنه به آموزش خلق زندگی،  در قسمت آموزش رایگان مراجعه نمایید.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
خلق زندگی

سعی کنیم از همه دانسته‌هاو احساسات خودمون برای حل مشکلات و کمک به دیگران استفاده کنیم، مثل درخت و گیاهان که اکسیژن لازم،

برای تنفس مارو از خودشون تولید می کنن، ماهم علم و دانشی رو که بلدیم با اطرافیانمون به اشتراک بزاریم و همیشه آفریننده و خالق فکرهای نو و اندیشه‌های جدید باشیم.

آموزش خلاقیت تضمینی رو دنبال کنید تا به درک وسیع تری نسبت به زندگانی پیدا کنید و احساس آرامش و لذت داشته باشید.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
خلاقیت تضمینی

هرجایی میتونین تأثیری بذارین روی روند موفقیت کسی حتماً این کار رو بکنین، هر جای میتونین روی زندگی کسی تأثیر مثبت بذارین.

این کار رو بکنین و ثمربخش بودن رو  اول توی  زندگی خودتون رعایت کنین بعد داخل زندگی بقیه و با این کار کمک کنید به  رشد شخصی خودتون و بقیه کسانی که در اطرافتون هستند.

how to make constructive habits1 11 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحثی همچون: عادت‌های خوب، عادت‌ها، ۱-عادت‌های خوب، ۲-عادت‌های بد، آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!، نهادینه کردن عادت‌های خوب، ۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی، ۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار، ۳-به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده، می پردازیم و با هم در مورد تک تک این مباحث گفتگو میکنیم پس با ما همراه باشید:

تن آدمی شریف است به جان آدمیت
نه همین لباس زیباست نشان آدمیت

به حقیقت آدمی باش وگرنه مرغ باشد
که همین سخن بگوید به زبان آدمیت

مگر آدمی نبودی که اسیر دیو ماندی
که فرشته ره ندارد به مقام آدمیت

رسد آدمی به‌جایی که به‌جز خدا نبیند
بنگر که تا چه حدست مکان آدمیت

نه بیان فضل کردم که نصیحت تو
گفتم هم از آدمی شنیدیم بیان آدمیت
(سعدی)

 إِنَّمَا تُنْذِرُ مَنِ اتَّبَعَ الذِّکْرَ وَخَشِیَ الرَّحْمَنَ بِالْغَیْبِ فَبَشِّرْهُ بِمَغْفِرَهٍ وَأَجْرٍ کَرِیمٍ

بیم دادنت فقط برای کسی ثمربخش است که از قرآن پیروی کند و در نهان از خدای رحمان بترسد، پس او را به آمرزش و پاداشی نیکو و باارزش مژده ده. (۱۱) سوره یس  آیه۱۱

امیدواریم که این بخش رو چندین بار گوش بدین و بخونین تا مسلط بشید به این بخش، چون ایراد اساسی اکثر ما محسوب میشه و سعی کنیم انسان باشیم.

how to make constructive habits1 12 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحثی همچون: عادت‌های خوب، عادت‌ها، ۱-عادت‌های خوب، ۲-عادت‌های بد، آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!، نهادینه کردن عادت‌های خوب، ۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی، ۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار، ۳-به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده، می پردازیم و با هم در مورد تک تک این مباحث گفتگو میکنیم پس با ما همراه باشید:

۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار:

اصالت یا همون اصل و نسب چیست؟ اصالت همون ریشه‌دار بودن صاحب نسب بودن به نوع نژاد، تبار و خاندان هر قوم یا ملتی اصالت یا اصل و نسب اون افراد میگن،

پیشینه و گذشته، نوع گفتار و رفتار یک قوم شیوه زندگی و سبک ارتباطات اون ها میتونه به اصالت افراد بستگی داشته باشه.

وقتی میگن طرف یه آدم درست حسابی و با اصل و نسب  یعنی این‌که اون فرد از یه سری فاکتورهای لازم و عادت‌های خوب درراه و روش زندگی‌اش برخورداره.

 اما ازنظر من اصالت یعنی درست ماندن افراد با وجود خودشون. از هر تیره و تباری هستی به نیاکان و قوم خودت احترام بزار و بعنوان یک اصل در نظرت داشته باش ترک و کرد و لر و بلوچ و فارس و…

هر نژادی داری بپذیر و باهاش در صلح باش و بعد از پذیرش این اصل روی خودت کار کن همیشه بهترین ورژن خودت رو به نمایش بزاری برای درک بهتر این موضوع آموزش بهترین باش رو دنبال کنین.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
بهترین خودت باش تا زیبا زندگی کنی

ما باید عادت خوب احترام‌گذاری به شخصیت و اصالت خودمون رو یاد بگیریم، برای داشته‌ها و پیشینه‌های خودمون ارزش قائل بشیم و اون ها رو در وجودمون نهادینه کنیم.

پس بایستی این‌رو بدونیم که با خودمون در صلح بشیم و وجودمون رو با خودمون یکی کنیم تا بتونیم عادت‌های درستی رو در خودمون نهادینه کنیم، اونوقته که میشه گفت اون فرد یه فرد با اصالتِ و داره به ذات و اصالت انسانی خودش برمیگرده

و این مورد خیلی میتونه باارزش‌تر از اصالتی باشه که فقط به‌صورت یه اسم بعضی از افراد اون رو با خودشون یدک می‌کشند.

how to make constructive habits1 13 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحثی همچون: عادت‌های خوب، عادت‌ها، ۱-عادت‌های خوب، ۲-عادت‌های بد، آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!، نهادینه کردن عادت‌های خوب، ۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی، ۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار، ۳-به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده، می پردازیم و با هم در مورد تک تک این مباحث گفتگو میکنیم پس با ما همراه باشید:

۳- به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده:

عادت‌های خوب تأثیرات زیادی رو در سلامت روحی و روانی ما داره .همون طور که توی فایل آموزشی جسم سالم توضیح دادیم سلامت دو نوعِ  :سلامت جسمی -سلامت روحی و روانی،

یعنی ما به  فردی یه آدم سالم و سلامت می گیم که نه‌تنها ازنظر جسمی دارای نقص و ناراحتی و درد نباشه، بلکه ازنظر روحی هم در سلامت و آرامش کامل به سر ببره.

( شما می تونید در چند روز آینده با مراجعه به فایل آموزشی جسم سالم مطالب بیشتری رو در این زمینه بخونید و یاد بگیرید.)

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
چطور جسمی سالم داشته باشیم؟۱

سلامت جسمی و روحی در ارتباط دوطرفه باهم هستن و گفتیم که اگه ما ازنظر روحی نگران ناراحت و مضطرب باشیم این تأثیر مستقیمی بر جسم فرد داره.

توجه کردی به زمان‌هایی که با کسی جروبحث می‌کنیم یا به خاطر موضوعی غمگین و ناراحتیم و بعد از مدت‌زمان کوتاهی حتی یک ساعت بعد،

ما دچار سردرد شدید یا معده درد و یا درد در یکی از نواحی بدن میشیم و این اصطلاح عامیانه رو بارها در چنین مواقعی به کار می‌بریم که:  اره چون عصبی شدم سردرد گرفتم.

درواقع درسته هرزمانی که یکی از بعدهای وجودی ما در معرض آسیب و آفت قرار بگیره، بعد دیگه هم دچار همین نقص و آسیب میشه بدون شک، حالا باید ببینیم که عادت‌های خوب چه تأثیری روی این سلامت جسم و روح ما داره، خوب حالا تا حدی موضوع رو باز می‌کنیم :

عادت‌ها همان‌طوری که گفتیم تکرار مداوم یه سری ویژگی‌های گفتاری یا جسمی در وجود ماست که تأثیر مستقیم بر احساسات و نوع هیجانات ما در بدن میزاره.

how to make constructive habits1 15 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحثی همچون: عادت‌های خوب، عادت‌ها، ۱-عادت‌های خوب، ۲-عادت‌های بد، آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!، نهادینه کردن عادت‌های خوب، ۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی، ۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار، ۳-به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده، می پردازیم و با هم در مورد تک تک این مباحث گفتگو میکنیم پس با ما همراه باشید:

فرض کنید یه آدمی که همیشه عصبانی و ناراحتِ و در مقابل این عمل واکنش احساسی خشم و نگرانی رو از خودش نشون میده، این احساس و نوع هیجان،

( که در فایل آموزشی هیجان کاملاً در مورد این نوع احساسات صحبت شد با مراجعه به اون فایل از آموزش‌های لازم برخوردار شید)

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
کنترل هیجان در زندگی شما

بر جسم و جان فرد تأثیر میزاره و آرام‌آرام در طی مدت‌های طولانی‌تر فرد رو دچار عارضه‌هایی مثل دردهای عصبی، ترشح اسیدهای معده و صفرا و افسردگی روحی و خیلی عوارض دیگه می‌کند.

و سلامت جسم و روح فرد با یک عادت مخرب به خطر میفته در مقابل شخصی رو تجسم کنید که در مواقع مشکلات و چالش‌ها خیلی خونسرد و آرام عمل می‌کند.

how to make constructive habits1 16 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحثی همچون: عادت‌های خوب، عادت‌ها، ۱-عادت‌های خوب، ۲-عادت‌های بد، آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!، نهادینه کردن عادت‌های خوب، ۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی، ۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار، ۳-به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده، می پردازیم و با هم در مورد تک تک این مباحث گفتگو میکنیم پس با ما همراه باشید:

و طبیعتاً نوع واکنش این فرد هم متناسب به نوع احساسات درونیش متفاوتِ و این شخص کمتر از افراد دیگه دچار دردهای عصبی یا ناراحتی‌های جسمی و روحی میشه.

سوره الشعرا
إِلَّا مَنْ أَتَى اللَّهَ بِقَلْبٍ سَلِیمٍ
مگر کسی که دلی سالم [از رذایل و خبایث] به پیشگاه خدا بیاورد، (۸۹)

وَأُزْلِفَتِ الْجَنَّهُ لِلْمُتَّقِینَ
و آن روز بهشت را برای پرهیزکاران نزدیک آورند، (۹۰)

وَبُرِّزَتِ الْجَحِیمُ لِلْغَاوِینَ
و آتش برافروخته را برای گمراهان آشکار کنند، (۹۱)

در این آیات خداوند به‌سلامت روح و روان  و اهمیت اون اشاره می‌کند.

how to make constructive habits1 17 - چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ - در آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم؟ ۱ به مباحثی همچون: عادت‌های خوب، عادت‌ها، ۱-عادت‌های خوب، ۲-عادت‌های بد، آیا ترک عادت امکان پذیره؟؟!، نهادینه کردن عادت‌های خوب، ۱-همیشه سعی کن ثمربخش باشی، ۲-به اصل و نسبت خودت احترام بزار، ۳-به‌سلامت روانی و روحی خودت اهمیت بده، می پردازیم و با هم در مورد تک تک این مباحث گفتگو میکنیم پس با ما همراه باشید:چگونه کلی گو نباشیم؟

در موضوع عادت‌ها و تغییر اونا بهتره که ما کلی گویی رو کنار بزاریم چون نمیتونیم به یک ریشه مشخص از اون عادت برسیم و برای تغییر عادت‌های که داریم بایستی شفاف و قابل تحلیل و عمل باشند.

پس اگر می‌خواهید یک عادت رو شناسایی کنید این مؤلفه هارو حتماً رعایت کنید برای اینکه بتونیم یک قدم این موضوعات رو ساده‌تر و سازنده‌تر کنیم،

میتونیم عادت‌های که داریم رو بسته بندی کنیم در واقع مشخص کنیم که عادت‌های بد ما رفتاریه، کاری و یا …. پس مشخص کردن این جدول باعث میشه وضوح در تغییر عادت‌ها ساده‌تر باشید.

نکته‌ای اساسی در عادت‌ها

علاوه بر عادت‌های گذشته ما انسان‌ها در دنیای امروز عادت‌هایی جدیدی هم شکل گرفته مثلاً عادت به استفاده از شبکه‌های مجازی به صورت نادرست و نامتقارن که باعث میشه خیلی وقت‌ها زمان و هزینه ما به واسطه این عادت‌های بد از دست بره،

بهترین کار اینه که فعالیت‌های تفریحی که داریم رو جا کنیم و اگه شبکه مجازی برای ما یک سرگرمی در زمان‌های که میتونیم به دنبال سرگرمی و تفریح باشیم از شبکه‌های مجازیمون استفاده کنیم،

در غیر این صورت ما باید حتماً برنامه‌ای داشته باشیم پس این نکته رو به یاد داشته باشید که همیشه امکان داره عادت‌های ما مختلف‌تر و تازه‌تر بشه،

چون دنیایی که ما داخل اون زندگی می‌کنیم همیشه در حال رشد و پیشرفت هستش و ما هم باید همراه با این رشد خودمون و شناسایی خودمون رو رشد بدیم و با طرز تفکر قدیمی اصراری برای تغییرات جدید نداشته باشیم.

نکته‌های که در این آموزش به شما میگیم رو به صورت کامل گوش کنید و اونارو برای تغییر عادت‌های مهم و محدودکنندتون پیاده سازی کنید تا بتونید تغییرات درستی رو در عادت هاتون به وجود بیارید.

با داشتن انرژی مثبت و باور مثبت به سمت تغییر زندگیتون قدم بردارین تا به نتایجی که میخواین برسین و زندگیتونو رو اونظوری که دوست دارین بسازید.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
تاثیر انرژی مثبت در زندگی

جمع بندی آموزش و کلام پایانی:

در پایان قسمت اول این آموزش امیدواریم که به نکاتی که در طول این آموزش چگونه عادت‌های سازنده بسازیم بپردازیم و این آموزش رو چندین بار تکرار کنیم و گوش بدیم،

و فایل صوتی این آموزش رو چندین بار گوش بدین و به کلمه کلمه این آموزش توجه و تمرکز کنین.
دوستتون داریم
در پناه حق
یا حق.