چکیده این آموزش

در آموزش چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی  جلوگیری کنیم به مباحث زیر می پردازیم:

  • چطوری نگذاریم در زندگی ناراحت و دلخور بشیم؟
  • ریشه اساسی ناراحتی و دلخوری و ناراحت شدن شما چیه؟
  • یک درک جدید از کسایی که ازشون ناراحت و دلخوریم
  • الگو پذیری از کلام امام علی در برخورد با افراد
  • برخورد ما در هنگام مواجه با انتقاد دیگران به چه صورت باید باشد؟
Discomfort 02 - چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی جلوگیری کنیم؟ - در آموزش چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی  جلوگیری کنیم به مباحث زیر می پردازیم:چطوری نگذاریم در زندگی ناراحت و دلخور بشیم؟ریشه اساسی ناراحتی و دلخوری و ناراحت شدن شما چیه؟یک درک جدید از کسایی که ازشون ناراحت و دلخوریمالگو پذیری از کلام امام علی در برخورد با افرادبرخورد ما در هنگام مواجه با انتقاد دیگران به چه صورت باید باشد؟

چگونه در زندگی نارحت نشویم؟

یکی مسائلی که بین انسان همواره در حال رخ دادنه ناراحت شدن و دلخور شدنه خیلی وقت‌ها ما در زندگی پیش میاد که از بقیه یا از یک اشتباه ساده ناراحت و دلخور میشم اما وقتی بیایم موضوع ناراحت شدن و دلخوری رو آنالیز کنیم.

توضیحات استاد رضایی درباره فایل آموزش چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی جلوگیری کنیم رو میتونید از طریق پلیر زیر بشنوید و لذت ببرید:

می‌بینیم که این ناراحتی و دلخوری شاید یک دلیل محکم و قانع کننده‌ای نداشته باشه و خیلی وقت‌ها ما بدون یک دلیل محکم، و قانع کننده باعث میشیم که یک حس و حال بد رو تجربه کنیم. درین آموزش میخوام درباره موضوع ناراحت شدن و دلخوری،

و ناراحتی بین انسان ها باهم صحبت کنیم که چطور از ناراحت شدن و دلخور شدن جلوگیری کنیم، داخل آموزش چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی جلوگیری کنیم با ما همراه باشید.

Discomfort 01 - چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی جلوگیری کنیم؟ - در آموزش چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی  جلوگیری کنیم به مباحث زیر می پردازیم:چطوری نگذاریم در زندگی ناراحت و دلخور بشیم؟ریشه اساسی ناراحتی و دلخوری و ناراحت شدن شما چیه؟یک درک جدید از کسایی که ازشون ناراحت و دلخوریمالگو پذیری از کلام امام علی در برخورد با افرادبرخورد ما در هنگام مواجه با انتقاد دیگران به چه صورت باید باشد؟

چگونه با گذشته خود کنار بیایم؟

یه وقت‌هایی داخل زندگی ما از یه سری از افراد ناراحت میشیم و دلخوری و ناراحتی بینمون به وجود میاد، اما الآن به گذشته زندگیمون برگردیم و یه نگاه بندازیl به گذشته میتونdم راحت‌تر بفهمیم که به چه دلیلی از افراد ناراحت و دلخور شدیم مثلاً ما میتونیم:

از رفتار یک فرد ناراحت بشیم
از صحبت یه نفر ناراحت بشیم
به خاطر کاری که برامون انجام داده یا انجام نداده ناراحت بشیم
به دلیل رعایت نکردن یک سری اصول ناراحت بشیم و…

Discomfort 03 - چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی جلوگیری کنیم؟ - در آموزش چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی  جلوگیری کنیم به مباحث زیر می پردازیم:چطوری نگذاریم در زندگی ناراحت و دلخور بشیم؟ریشه اساسی ناراحتی و دلخوری و ناراحت شدن شما چیه؟یک درک جدید از کسایی که ازشون ناراحت و دلخوریمالگو پذیری از کلام امام علی در برخورد با افرادبرخورد ما در هنگام مواجه با انتقاد دیگران به چه صورت باید باشد؟

ریشه اساسی ناراحت شدن شما چیه؟

در کل هر موضوعی که باعث ناراحتی ما میشه و باعث میشه که ما دلخور بشیم یه ریشه اساسی، و مهم داره و اون ریشه اینکه افراد یک سری از چارچوب‌ها و یک سری از قوانین ما را داخل زندگی رعایت نکردن،

قوانین نتیجه شخصیت هستش که ناشی از رفتارهای شماست که در آموزش مشخص کردن قوانین زندگی کامل این مباحث رو باز کردیم،

که برای درک بیشتر میتونید این آموزش رو از بخش آموزش رایگان شاخه آموزش های موفقیت سایت آکادمی مجازی باور مثبت دریافت نمایید.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
چگونگی مشخص کردن قوانین زندگی خود

یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین موضوعاتی که باعث ناراحتی و دلخوری ما در زندگی میشه رعایت نکردن قوانین زندگی من توسط بقیه افراده، که برای موضوع در مرحله اول قوانین و چارچوب مشخص کنیم.

تمرین: بزارید اول این آموزش رو با یک تمرین شروع بکنیم یه دفتر آماده بکنید و مشخص کنید که چه مواردی باعث ناراحتی،

و دلخوری تون داخل زندگی شدن اون موارد را بنویسید؟در قدم بعدی بنویسید که وقتی ناراحت میشید وقتی دلخور میشید رفتار و چه‌کاری رو انجام می‌دید؟

هرچقدر ما بیشتر به این موضوع آگاه باشیم بهتر درک می‌کنیم که در مواقع دلخوری چه رفتار و واکنشی داریم بهتر میتونیم اونا رو کنترل کنیم، و می‌توانیم در آینده برای این رفتارها راهکارهایی را ارائه بدیم.

Discomfort 04 - چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی جلوگیری کنیم؟ - در آموزش چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی  جلوگیری کنیم به مباحث زیر می پردازیم:چطوری نگذاریم در زندگی ناراحت و دلخور بشیم؟ریشه اساسی ناراحتی و دلخوری و ناراحت شدن شما چیه؟یک درک جدید از کسایی که ازشون ناراحت و دلخوریمالگو پذیری از کلام امام علی در برخورد با افرادبرخورد ما در هنگام مواجه با انتقاد دیگران به چه صورت باید باشد؟

یک درک جدید از کسایی که ازشون ناراحت و دلخوریم:

شاید در زندگی گذشته من این اتفاق خیلی می‌افتاد که از دست بقیه ناراحت یا دلخور می‌شدم، و همین موضوع خیلی وقت‌ها منو اذیت می‌کرد برای درک این موضوع شروع کردم به یادگیری و فکر کردم،

و یکی از تفکرها و باورهای مثبت که خیلی به من کمک کرد که راحت‌تر با این موضوع کنار بیام این بود که من اگر از یک فردی ناراحت، و دلخوری دارم از خود شخص ناراحت نیستم بلکه ازون رفتاری که ازش سر زده ناراحت و دلخوری وجود داره.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
تلاش با باورهای مثبت برای موفقیت

من از هر بار اشتباه یا یک کار اشتباهی که فرد انجام داده ناراحتم و این رفتار و این کار اشتباه که نباید به شخصیت فرد نسبت بدم، همیشه برای اینکه خیلی راحت این موضوع براتون جا بیفته به این دید نگاه کنید به موضوع، که اگر از کسی ناراحت و دلخوری وجود داره اگر از کسی ناراحتید شما از رفتار فرد ناراحتید،

شما از رعایت نکردن قوانین زندگیتون توسط فرد ناراحت، و دلخوری دارین چون قوانین زندگی شمارو رعایت نکرده و هیچ‌وقت این موضوع را نباید شخصی کنید.

Discomfort 06 - چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی جلوگیری کنیم؟ - در آموزش چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی  جلوگیری کنیم به مباحث زیر می پردازیم:چطوری نگذاریم در زندگی ناراحت و دلخور بشیم؟ریشه اساسی ناراحتی و دلخوری و ناراحت شدن شما چیه؟یک درک جدید از کسایی که ازشون ناراحت و دلخوریمالگو پذیری از کلام امام علی در برخورد با افرادبرخورد ما در هنگام مواجه با انتقاد دیگران به چه صورت باید باشد؟

الگو پذیری از کلام امام علی در برخورد با افراد:

اگر توی زندگی یه وقت‌هایی این دلخوری و ناراحتی به وجود اومد سعی کنید بیان کنید و با اون فرد به اشتراک بزارید، چون هرچقدر مدت‌ زمان بیشتری از این موضوع بگذره احتمال اینکه اون ناراحتی و دلخوری تبدیل به کینه بشه وجود داره،

و این موضوع باعث میشه که هم خودتون هم احساستون داخل یک باتلاقی باشه که هرروز احساس بدتری را تجربه خواهید کرد. امام علی (ع) در نامه ۳۱ نهج البلاغه به پسربزرگش امام حسن(ع) این وصیت و سفارش رو بهش میکنه که” هرچی برای خود میپسندی برای دیگرانم بپسند”

وقتی ما از دست کسی ناراحت و دلخور میشیم خودمونو جای اون طرف مقابلمون بزاریم اگه ما اون کار رو میکردیم، دوست داشتیم چه برخوردی با ما بشه همون برخورد رو با طرف مقابلمون انجام بدیم. اگه ما به همچین باوری برسیم قطعا برخوردامون در مواقع ناراحت شدن و دلخوری پیش اومدن خیلی منطقی تر و آرومتر خواهد بود.

Discomfort 07 - چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی جلوگیری کنیم؟ - در آموزش چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی  جلوگیری کنیم به مباحث زیر می پردازیم:چطوری نگذاریم در زندگی ناراحت و دلخور بشیم؟ریشه اساسی ناراحتی و دلخوری و ناراحت شدن شما چیه؟یک درک جدید از کسایی که ازشون ناراحت و دلخوریمالگو پذیری از کلام امام علی در برخورد با افرادبرخورد ما در هنگام مواجه با انتقاد دیگران به چه صورت باید باشد؟

برخورد ما در هنگام مواجه با انتقاد دیگران

یه وقت‌هایی در زندگی این موضوع پیش میاد که افراد میان از ما انتقاد می‌کنند میان با ما یک نظر و دیدگاه را به اشتراک می‌گذارند، و درواقع در کل می‌خوان یه موضوع با ما به اشتراک بگذارند، قصد ناراحتی و دلخوری شمارو ندارن.

اما مهم‌ترین درک تو این قسمت اینه که انتقاد کردن و بیان کردن یک نظر نیاز به یک سری اصول داره و خیلی وقت‌ها افراد این اصول، و نمیدونن و چون این اصول رو یاد نگرفتن اشتباه میان این رفتار انجام می‌دهند،

پس اگر در زندگی یک نفر میاد که انتقاد یا یک نظری رو شما انتقال میده و شما از انتقاد اون فرد ناراحت میشی، دلیلش اینه که اون فرد در مورد انتقاد درست کردن آگاه نیست،

که در محصول دوره جامع عزت نفس و اعتماد به نفس این مباحث رو به صورت کاملا تخصصی بررسی کردیم شما با تهیه این مخصول ۱۹ساعته به صورت کامل با این مباحث آشنا خواهید شد.

برای دیدن و تهیه محصول عزت نفس کلیک نمایید…

برای مثال توی حیطه انتقاد کردن اما باید در جمع انتقاد، مقایسه نکنیم، عصبانی نشیم، با کلمات مثبت شروع کنیم سرکوب نکنیم و ویران نکنیم و …

Discomfort 08 - چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی جلوگیری کنیم؟ - در آموزش چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی  جلوگیری کنیم به مباحث زیر می پردازیم:چطوری نگذاریم در زندگی ناراحت و دلخور بشیم؟ریشه اساسی ناراحتی و دلخوری و ناراحت شدن شما چیه؟یک درک جدید از کسایی که ازشون ناراحت و دلخوریمالگو پذیری از کلام امام علی در برخورد با افرادبرخورد ما در هنگام مواجه با انتقاد دیگران به چه صورت باید باشد؟

وقتی به همین عنوان‌ها و نکته‌ها نگاه می‌کنیم می‌بینیم خیلی وقت‌ها افراد در انتقاد کردن کدوم از این مؤلفه‌ها و آن‌ها را رعایت نمی‌کند،

پس اگر در انتقادی این مؤلفه‌ها رعایت نشد افراد نسبت به انتقاد کردن آگاه نیستند پس در زندگی میزان آگاهی افراد رو بسنجید، و بر اساس اون انتظار داشته باشید سعی کنید از کلام امام علی که در بالا بیان کردیم استفاده کنید.

جمع بندی آموزش و کلام پایانی:

مهم‌ترین فرد در زندگی ما انسان‌ها خودمونیم و هر وقت ما ناراحت ودلخوری داشته باشیم نسبت به فردی هر وقت ما ناراحت باشیم، در واقع داریم بی‌خیال مهم‌ترین فرد زندگیمون میشیم.

Discomfort 09 - چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی جلوگیری کنیم؟ - در آموزش چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی  جلوگیری کنیم به مباحث زیر می پردازیم:چطوری نگذاریم در زندگی ناراحت و دلخور بشیم؟ریشه اساسی ناراحتی و دلخوری و ناراحت شدن شما چیه؟یک درک جدید از کسایی که ازشون ناراحت و دلخوریمالگو پذیری از کلام امام علی در برخورد با افرادبرخورد ما در هنگام مواجه با انتقاد دیگران به چه صورت باید باشد؟

پس اگر در زندگی وقتی از افراد ناراحت میشید سعی کنید اون فرد رو ببخشید و سعی کنید در زندگی خودتون رو به آرامش دعوت کنید، چون هیچ‌چیزی ارزش ناراحت شدن و دلخور شدن شما رو نداره.

برای دریافت رایگان آموزش کلیک نمایید
بخشش زیباترین قدرت خداوندی

امیدوارم درک بهتری درباره چگونه از بروز دلخوری و ناراحتی جلوگیری کنیم به شما داده باشیم رو با نظرات ارزشمندتون همراهی کنید
به خدا میسپارمتون مراقب حال دلتون باشید
دوستتون داریم
یا حق

محصولات پیشنهادی

جدیدترین آموزش های رایگان 

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.